TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvenimu patenkintų lietuvių mažėja (atnaujinta 12.23 val.)

Lietuvos gyventojų nerimas dėl ekonominės situacijos pamažu slūgsta
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos gyventojai nerimauja dėl ekonominės šalies situacijos.
Šaltinis: 15min
0
A A

2009 metų rudenį mažėjo gyvenimu patenkintų ir teigiamai šalies ekonominę padėtį vertinančių Lietuvos gyventojų. Dauguma jų mano, kad sunkmetis aukščiausio taško dar nepasiekė, rodo naujausi „Eurobarometro“ tyrimo duomenys.

Praėjusių metų rudenį atlikto tyrimo, kurio metu Lietuvoje apklausti 1 023 respondentai, duomenimis, praėjusių metų rudenį mažejo dabartiniu gyvenimu patenkintų Lietuvos gyventojų. Dabar jų yra 55 proc., nors prieš pusmetį tokių gyventojų buvo 10 proc. daugiau.

Be to, dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad ekonomikos krizė dar nepasiekė aukščiausio taško. 74 proc. šalies gyventojų yra įsitikinę, kad blogiausia dar laukia. Optimistiškiau nusiteikę 22 proc. šalies gyventojų, manantys, kad sunkmečio poveikis darbo vietoms jau pasiekė aukščiausią tašką, o dar 4 proc. nuomonės šiuo klausimu neturi.

Lietuvos ekonominę padėtį teigiamai vertina vos 5 proc. šalies gyventojų. 2009-ųjų pavasarį taip manančių buvo 8 proc. 

Papildyta 12.23 val.: Lietuviai bijo nedarbo

64 proc.  „Eurobarometro“ apklausos dalyvių mano pagrindinė problema Lietuvoje yra nedarbas. Vertindami įsidarbinimo galimybes šalyje dauguma jų buvo pesimistiški. Manančiųjų, kad įsidarbinimo padėtis šalyje gera buvo 2 proc., prieš pusmetį taip manė 3 proc. apklausos dalyvių.

„Įsidarbinimo padėties vertinimai tokie prasti, kad jiems kristi nebėra kur“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Mindaugas Degutis, „TNS-Gallup“ tyrimų direktorius.

Tuo tarpu Europos Sąjungoje skaičius gyventojų manančių, kad įsidarbinimo padėtis yra gera, nuo 2009-ųjų pavasario nepasikeitė – taip galvoja 13 proc. apklaustų ES gyventojų. „Visi suvokia, kad ekonomikos augimas nereiškia greito pokyčio darbo rinkoje“, – tyrimo rezultatus komentavo M.Degutis.

Sąskaitas apmokėti sunku

Nepaisant prastai vertinamų įsidarbinimo galimybių, dauguma Lietuvos namų ūkių – 52 proc. – mano, kad jų finansinė padėtis yra gera. 2009 metų pavasarį pozityviai nusiteikę buvo 48 proc. namų ūkių.

„Namų ūkiai padėtį vertina santykinai pozityviai“, – vertino „TNS-Gallup“ tyrimų direktorius. Anot jo, namų ūkiai ir šeimos prisitaiko prie pasikeitusios ekonominės situacijos – sumažėjusios jų pajamos reiškia sumažėjusias išlaidas. Vis dėlto, M.Degutis pažymėjo, jog 20 proc. šeimų teigia, kad nuolat turi problemų apmokėdamos einamąsias sąskaitas mėnesio pabaigoje.

„Kita vertus reikia pasakyti ir tai, kad dabar net 60 proc. Lietuvos gyventojų galvoja, kad jų finansinė padėtis yra prastesnė nei prieš penkerius metus“, – sakė M.Degutis. Ir patikino, kad tai daugiau psichologinė reakcija į neigiamų žinių srautą. Esą vertinant jų pajamas ir perkamąją galią vargu ar tai būtų tiesa.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min