Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 13d. 07:11

Gyventi soduose vilioja pigūs namai

Antakalnio sodai, esantys Vilniaus miesto teritorijoje, nuolatinių gyventojų apgyvendinti daugiau nei 50 proc.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Antakalnio sodai, esantys Vilniaus miesto teritorijoje, nuolatinių gyventojų apgyvendinti daugiau nei 50 proc.

Atnaujinus Sodininkų bendrijų įstatymą bei papildžius sąvoką mėgėjiška sodininkystė, soduose įteisinta galimybė gyventi. Namų mieste nebeįperkantys vilniečiai vis dažniau dairosi į sodų bendrijas.

„Nuo lapkričio vidurio veiklos sodo sklype tikslas – ne tik sukurti aktyvaus poilsio, kaip laisvalaikio praleidimo formą, bet ir gyvenimo sąlygas“, – įstatymo pataisas, įteisinančias nuolatinio gyvenimo turimame sodo sklype galimybę, aiškino Sodininkų bendrijų asociacijos pirmininkas Eidigintas Germanavičius.

Sodų bendrijose šiuo metu statomi nauji gyvenamosios paskirties, 100-150 kv.m ploto, namai. Tokių namų kainos svyruoja nuo 350 tūkst. iki 450 tūkst. Lt.

Jo teigimu, įteisinus šią pataisą, nuo šiol sodų bendrijoms daugeliu klausimų galės tikėtis savivaldybių pagalbos. „Iki šiol jos tai irgi galėjo daryti, tačiau nebuvo privaloma. Kai kurios nemažai padėdavo gyventojams – iš dalies finansuodavo kelių asfaltavimą ar elektros įvedimą“, – sakė Vilniaus susivienijimo „Sodai“ pirmininkas Vladislovas Butkevičius.

Jo teigimu, sostinės sodų bendrijose nuolatos gyvena apie 20-50 proc. sodus turinčių žmonių, iš viso apie 18 tūkst. vilniečių. Anot jo, pakeitus įstatymus, gyventojų soduose daugėja ir artimiausiu metu ši tendencija dar augs.

Kad į sodus kasmet persikelia vis daugiau žmonių, patvirtino ir nekilnojamojo turto bendrovės „InReal“ Tarpininkavimo departamento vadovas Nerijus Valikonis. „Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja tendencija gyventi užmiestyje. Sodų bendrijose šiuo metu statomi nauji gyvenamosios paskirties, 100-150 kv.m ploto, namai. Tokių namų kainos svyruoja nuo 350 tūkst. iki 450 tūkst. Lt“, – sakė N.Valikonis.

Jo teigimu, dažniausiai sodo namelio arba sklypo sodo bendrijoje dairosi žmonės, kurių finansinės galimybės yra ribotos ir jie negali sau leisti įsigyti namo mieste. „Vis dažniau dalis miestiečių, pavargę nuo miesto šurmulio, savo būstus mieste nusprendžia iškeisti į būstą, esantį nuošalesnėje ir ramesnėje vietoje“, – dėstė N.Valikonis.

Anot jo, dažniausiai domimasi nameliais, esančiais ne per toli nuo miesto centro, kuriuose išvystyta infrastruktūra ir komunikacijos.

Sunkumų nebijo

Vilniuje Antakalnio soduose gyvenantis Sigitas nesigaili prieš 5 metus su šeima persikėlęs į sodus. „Turime daug erdvės, savą kiemą, žiemą namą šiltai pasikūrename ir mokame mažiau nei gyvendami bute“, – teigė vyras.

Sodininkų bendrijų asociacijos pirmininkas E.Germanavičius „15min“ sakė, kad be pagrindinės problemos soduose žiemą – sunkaus privažiavimo – nerimą kelia ir vagystės. „Blogėjant ekonominei situacijai, jų dar daugės“, – teigė E.Germanavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min