TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Potvynis Grigiškėse: nei kaltų, nei išeičių

Potvynis Grigiškėse
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vandens lygis J.Poplavskio name pasiekė 30 centimetrų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Situacija Vokės semiamose Grigiškėse prastėja. Vanduo įsiveržė į vieną gyvenamąjį namą ir privertė jo gyventojus evakuotis. Tas pats gresia ir kitiems namams – apsemti jų pamatai bei laiptai. Tačiau nei kaltųjų dėl šios situacijos, nei išeičių iš jos, regis, nėra.

„Vandens lygis namuose – jau 30 centimetrų. Bėga, bėga ir bėga“, – guodėsi Afindevičių gatvėje esančio namo savininkas Jurijus Poplavskis. Vyras sakė, kad vanduo į jo namus pradėjo skverbtis prieš keletą dienų. Antradienį vandens lygis būste siekė 5 centimetrus, trečiadienį – 20 centimetrų, o ketvirtadienį – net 30 centimetrų. „Vandeniui pasirodžius namuose visą šeimą pervežiau kitur“, – kalbėjo J.Poplavskis.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Potvynis Grigiškėse
Potvynis Grigiškėse

Namą Vokės pakrantėje aštuonerius metus turintis vyras sakė, kad tokia bėda nutiko pirmą kartą, ir piktinosi, kad skęstančių Grigiškių likimu niekas nesirūpina – esą specialiai kovai su potvyniu sudaryta komisija realiai nieko padaryti negali.

Tai, kad komisijai sunkiai sekasi kovoti su potvyniu ir gelbėti užtvindytus gyventojus bei jų turtą, pripažino ir Grigiškių seniūnas Leonardas Klimovičius. Jis skaičiavo, kad šiuo metu Vokės vanduo apsėmęs maždaug 15 namų valdų – vanduo siekia gyvenamųjų namų pamatus, laiptus, tačiau į vidų dar nesiveržia.

Seniūnas sakė, kad ekspertai vis dar nenustatė tikslios nelaimės priežasties. „Vieni sako, kad kalta bendrovė „Hidromodulis“, kuriai priklauso užtvanka. Kiti sako, kad upės vaga užsikimšo – gal ledų sangrūda, gal medis koks“, – svarstė seniūnas.

Kaltųjų dėl potvynio nėra

Savo ruožtu J.Poplavskis tikino, kad gyventojai kenčia būtent dėl užtvankos savininkų – bendrovės „Hidromodulis“ – nenoro padėti žmonėms. Tą patį sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas. Jis piktinosi, kad bendrovė jų neklauso ir nesutinka nuleisti per užtvanką daugiau vandens.

Savo ruožtu bendrovės „Hidromodulis“ direktorius Aloyzas Liaugaudas sakė, kad jaučiasi neteisingai apkaltintas. „Mes labai užjaučiame žmones, bet jų problema yra ne dėl mūsų elektrinės. Užvakar nuleidome vandenį 20 cm – jokio pagerėjimo nebuvo“, – tikino A.Liaugaudas. Jis pridūrė, kad užtvankoje vandens lygis neviršija nustatytų normų.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Potvynis Grigiškėse
Potvynis Grigiškėse

Tai patvirtino Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros vedėjas Vytautas Eidikonis. Jis kėlė hipotezę, kad potvynis kilo, nes upės vagoje susidarė ledų sangrūda. Tačiau V.Milėnas sakė, kad jokios ledų sangrūdos nėra: „Apėjome visur, išpjovėme lede ekečių, visur po ledu yra 1,5–2 metrai vandens, nenustatėme, kad būtų kas nors užsikimšę.“

Išeičių ieškos Vyriausybė?

Ketvirtadienį susitikę V.Milėnas ir L.Klimovičius pagalbos sakė su prašymu gelbėti Grigiškes kreipęsi į aukštesnes institucijas – Aplinkos ministeriją ir Vyriausybę. V.Milėno teigimu, reikia, kad jos priverstų bendrovę „Hidromodulis“ per užtvanką nuleisti daugiau vandens.

Tačiau ką nors žinančių apie tokį kreipimąsi Aplinkos ministerijoje 15min.lt rasti nepavyko. Beveik nieko nežinojo ir Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis. Jis sakė ant kojų sukėlęs ne vienos institucijos pareigūnus, tačiau nieko neišsiaiškinęs.

„Mes visose institucijose aiškinomės ir nelabai aišku, kas ten vyksta. Mane nustebino: vieni sako, kad kažkas įvyko, kiti, kad nieko neįvyko“, – sakė D.Matulionis. Tačiau jis patikino, kad Vyriausybė yra pasirengusi padėti grigiškiečiams, jeigu tik gaus konkrečią informaciją, kad jiems reikia pagalbos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min