Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 5d. 07:02

Gyventojai priešinasi aikštelės didinimui

Šalia prekybos centro senamiestyje gyvenantys žmonės priešinasi verslininkų norams plėsti aikštelę.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šalia prekybos centro senamiestyje gyvenantys žmonės priešinasi verslininkų norams plėsti aikštelę.

Vilniečius papiktino sostinės valdžios sprendimas senamiestyje leisti prekybos centrui dar plėsti ir taip nemažą automobilių stovėjimo aikštelę. Gyventojai tam nepritaria, nes esą išplėtus aikštelę pablogėtų jų sveikata ir gyvenimo sąlygos.

Sostinės Algirdo gatvės gyventojų nesutarimai dėl aikštelės su bendrove „Maxima LT“ tęsiasi nuo 2003 metų.

„Aikštelė pagal statytojų planus virš žemės būtų iškilusi 12 metrų. Kadangi namai arti aikštelės, ši užstotų saulės šviesą – gyventume kaip kalėjime“, – pasakojo netoli prekybos centro esančio Algirdo gatvės vieno namo gyventoja Gina Meškauskienė.

Jos teigimu, bendrovės rengiami detalieji planai neatitinka sveikatos ir aplinkos apsaugos įstaigų keliamų reikalavimų.

„Nuo statinio iki mūsų langų turėtų būti bent 35 m, tačiau tuo abejojame“, – piktinosi vilnietė.

Gyventojus piktina ir tai, kad į padidėjusią stovėjimo aikštelę važiuotų dar daugiau automobilių, kurie padidintų srautus aplinkinėse gatvėse.

„Jau praėjusiais metais išmatavę triukšmo lygį specialistai nustatė, kad jis viršijo normas“, – sakę kita namo gyventoja Danguolė Skaisgirytė.

Be to, gyventojai tvirtina, kad bendrovė nebendrauja su gyventojais. „Dar iš pradžių atsakydavo į mūsų raštus ir prašymus, tačiau dabar to nebesulaukiame“, – teigė Ona Dirvaitytė.

Pateisina sprendimą

„Tikrai nemanau, kad didesnis automobilių stovėjimo vietų skaičius padidins automobilių srautus – kas mėgo važiuoti į šį prekybos centrą, tas ir toliau važiuos“, – užtikrintai sakė savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas.

Anot jo, savivaldybė leidimą „Maximai“ plėsti savo aikštelę išdavė nesiekdama naudos sau. „Sulaukdavome daug aplinkinių gyventojų nusiskundimų dėl taršos ir triukšmo, todėl manome, kad prekybos centras nori padėti gyventojams apdengdamas savo aikštelę stogu ir ją modernizuodamas“, – „Maximą“ gynė G.Paluckas.

„Investuosime į šį projektą apie 5 mln. Lt. Daugiausia lėšų bus skiriama naujai įrangai, kuri išvalys užterštą orą aikštelėje ir išleis jau išvalytą, orą be teršalų“, – apie projektą pasakojo „Maximos“ atstovė spaudai Renata Saulytė.

Jos teigimu, šiuo metu derinamas detalusis planas, todėl statybos gali prasidėti tik kitąmet.

„Įrengsime aikšteles ne tik prekybos centro klientams, bet ir nuomosime jas aplinkiniams gyventojams, kurie neturi kur statyti savo automobilių“, – teigė R.Saulytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min