Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės paskirtis stabdo parduotuvės statybas

Tauralaukyje planuojamo statyti „Iki“ prekybos centro atstovų noras keisti sklypo paskirtį apeinant procedūras nesulaukė Tarybos pritarimo.
15min.lt. nuotr. / Tauralaukyje planuojamo statyti „Iki“ prekybos centro atstovų noras keisti sklypo paskirtį apeinant procedūras nesulaukė Tarybos pritarimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį uostamiesčio tarybai teko išklausyti gyventojų priekaištus dėl ketinimų Tauralaukio gyvenamųjų namų rajone statyti „Palink“ tinklo „Iki“ parduotuvę. Taryboje svarstyta, ar įmanoma keisti žemės ūkio paskirties žemę, kurioje minėtasis prekybos centras planuoja plėsti savo veiklą, be bendrojo teritorijos plano keitimo.

Dėl šio sprendimo „Palink“ tinklas į miesto Tarybą kreipėsi rugsėjo 9 dieną. Tauralaukio gyvenvietėje įmonė „Palink“ ketina statyti 3 tūkst. kvadratinių metrų ploto ir 10 metrų aukščio pastatą tarp Pajūrio ir Klaipėdos gatvių esančiame sklype su visa infrastruktūra ir apželdinimu. Tačiau ši teritorija bendrajame plane yra pažymėta kaip ūkinės paskirties žemė. Nepaisant to, „Palink“ atstovai, nesulaukę tarybos sprendimo, jau braižo detaliojo teritorijos plano kontūrus.

Tarybos posėdyje dalyvavęs ir Tauralaukio „senbuviu“ save vadinantis Vitalijus Kuplėnas Tarybą bandė įtikinti, jog sprendimas supaprastinti procedūras keičiant žemės paskirtį prasilenkia su gyventojų interesais. „Jei žemės paskirtis bus pakeista iš žemės ūkio į komercinę, įmonei „Palink“ mūsų interesai neberūpės“, - įsikarščiavęs aiškino klaipėdietis. Vyriškis tikino prieš dešimtmetį įsigijęs sklypą kaimynystėje, žinodamas, jog kitapus tvoros –  ūkinės paskirties žemė ir nesitikėjo prieš langus išvysti prekybos centro.

Anot kai kurių Tarybos narių, pirmiausia reikėtų įsitikinti, ar komercinė paskirtis nesikerta su paveldosauginiais tos teritorijos reikalavimais. Tačiau buvo ir manančių, jog komercinė plėtra Tauralaukyje – natūrali, nes ilgainiui ten daugės ir gyventojų skaičius. Turi būti paisoma ir verslo interesų bei jų teisė disponuoti turtu.

Pakalbintas tinklo „Palink“ ryšių su visuomene atstovas Valdas Lopata teigė, jog įmonė jai priklausančiame sklype planuoja statyti vieną iš „Iki“ parduotuvių, tačiau tokie planai – ilgalaikiai. Jis pabrėžė, kad įmonė ketina laikytis visų reikiamų procedūrų ir artimiausiu laiku atlikti gyventojų apklausą bei išsiaiškinti jų požiūrį į naujos parduotuvės atsiradimą.

Atsižvelgdama į visus išsakytus argumentus, Taryba nepritarė žemės paskirties keitimui be bendrojo plano keitimo. Pasak tarybos narių, privalu laikytis visų įstatymu numatytų žemės keitimo procedūrų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min