15min be reklamos
2023 02 06, 21:02

Gyventojai stabdo daugiabučių statybas: Kauno valdžia leidimą išdavė, o inspekcija sieks jį panaikinti

Privačiame sklype Kauno Antagynės gatvėje norima pastatyti du daugiabučius, tačiau vietiniai gyventojai mano, kad projektas turi trūkumų. Iš pradžių ir Kauno savivaldybė nepritarė projektiniams pasiūlymams, tačiau galiausiai statybos leidimą išdavė. Gyventojai nenurimo – kreipėsi į Statybos inspekciją, kuri nustatė, kad leidimas išduotas neteisėtai. Statybos dar neprasidėjo, o aistros jau nerimsta.
Sklypas Kauno Antagynės gatvėje, kuriame planuojamos daugiabučių statybos
Sklypas Kauno Antagynės gatvėje, kuriame planuojamos daugiabučių statybos / Skaitytojo Sauliaus nuotr.

Į 15min redakciją besikreipęs kaunietis Saulius mano, jog jei valdiškos institucijos nesureaguos laiku, pastačius daugiabučius, iškilusios problemos, kai reikės gauti statybos užbaigimo dokumentus, gali būti numestos ant butus įsigijusių žmonių pečių. Jis nori tam užbėgti už akių.

„Šiuo metu vis dar matomas neatsakingas valstybinių ir savivaldos įstaigų požiūris į naujai projektuojamus gyvenamuosius būstus bei į statybą leidžiančių dokumentų išdavimą. Susidaro įspūdis, kad valdininkai arba nenori pastebėti trūkumų, arba nesugeba jų pastebėti, net jeigu visuomenė juos aiškiai ir tiksliai išdėsto savo pranešimuose.

Vis dėlto, džiugu, kad daugėja atvejų, ypač Vilniuje, kai išduoti statybą leidžiantys dokumentai yra naikinami. Kiekvienas toks atvejis pačius visuomenės narius labiau motyvuoja veikti ginant viešąjį interesą“, – tokiomis mintimis laišką redakcijai pradėjo kaunietis Saulius.

Iš pradžių nepritarė, vėliau leidimą išdavė

Kaip papasakojo šis kaunietis, 2021 metų birželį vieno žemės sklypo Kauno Antagynės gatvėje savininkas surengė viešą svarstymą, kurio metu pristatė planuojamų statyti bei projektuojamų daugiabučių namų projektinius pasiūlymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min