Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojams mažės administracinė našta

Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė pasitarime priėmė protokolinį sprendimą kuriuo siekiama gyventojams sumažinti administracinę naštą. Turės būti patikslinti galiojantys teisės aktai ir įgyvendintas Viešojo administravimo įstatyme įtvirtintas „vieno langelio" principas.

Šiuo metu asmenys, kreipdamiesi dėl socialinių, sveikatos priežiūros ar kitų paslaugų, atitinkamoms institucijoms turi pateikti civilinės būklės akto įrašo įregistravimo liudijimus (gimimo, mirties ar kt.). Pavyzdžiui, kreipiantis dėl vienkartinės išmokos gimusiam vaikui paskyrimo, būtina pateikti vaiko gimimo liudijimą, kreipiantis dėl laidojimo pašalpos turi būti pateikiamas mirties liudijimas.

Gyventojų registro duomenų centrinėje bazėje esanti informacija turi tapti prieinama visoms institucijoms, tuomet asmeniui nebereikėtų pateikti dokumentų (liudijimų, išrašų), patvirtinančių valstybės registre įregistruotus faktus.

Atsižvelgiant į tai, ministerijoms ir kitoms institucijoms pavesta iki 2010 m. sausio 1 d. parengti teisės aktų projektus, kuriais būtų atsisakyta reikalavimo kreipiantis į valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas ar įmones pateikti civilinės būklės aktų įrašų įregistravimo liudijimus, kai yra galimybė asmens civilinę būklę patikrinti Gyventojų registro duomenų bazėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min