Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojams neįtikusios kavinės naktimis dirbs toliau

Totorių gatvėje esanti „Chaplin“ kavinė kol kas alkoholio licencijos ribojimo išvengė.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Totorių gatvės kavinių alkoholio licencijų apribojimą Vilniaus miesto taryba svarstė jau antrą kartą, šįkart sprendimas atidėtas dar mėnesiui.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto taryba grįžo prie klausimo pabandyti apriboti kelių senamiesčio Totorių gatvės barų darbo laiką. Mero Viliaus Navicko siūlymu, klausimo svarstyme padaryta mėnesio pertrauka, tačiau tuomet vėl ketinama grįžti prie to paties klausimo ir dar kartą spręsti, leisti šiems barams dirbti ilgiau negu iki vidurnakčio, ar ne.

Totorių gatvės kavinės „Transylvania“, „Chaplin“ ir „Misterija“ vėl susilaukė politikų kritikos. Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktoriaus Rimanto Ramanausko teigimu, dėl šių kavinių lankytojų keliamo triukšmo nuolat gauna skundų ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, ir policija, todėl neatsižvelgti į tai miestas nebegali.

Savininkai kritiką neigia

Tačiau patys kavinių savininkai stebisi ir skundais, ir noru žūtbūt sužlugdyti jų verslą. Anot „Chaplin“ atstovės Aušros Girtaitės, terasoje jau kuris laikas nevyko gyvos muzikos koncertų, buvo nuolat bendraujama su kaimynais, pasirašyta sutartis su policija dėl papildomo patruliavimo, tad skundų jie negirdėjo. O ir apie ketinimus dar kartą svarstyti jų licencijos apribojimą kavinės atstovai sužinojo tik miesto tarybos posėdžio dieną.

„Mūsų kavinėje dirba apie 30 jaunų žmonių, kurie studijuoja, tad uždirbę gali sumokėti už studijas. Jeigu jie nebeturės darbo, nebegalės sumokėti, tada greičiausia emigruos. Negi tikrai Vilniaus miestas to nori?“ – retoriškai klausė A.Girtaitė.

„Misterijos“ vadybininkas Linas Stadalius teigė, kad kavinės turi apsaugą, kuri rūpinasi, jog lankytojai netriukšmautų. „Nesakau, kad visi vaikšto pirštų galais ar kalba pašnibždomis, tačiau tikrai nekeliamas didžiulis triukšmas. Bendraujame su kai kuriais kaimynais, kurie paskambina, jeigu muzika skamba per garsiai, ir mes tuoj pat pritildome. Įrengėme garso izoliaciją, pakabinome užrašus, kviečiančius netriukšmauti, patys skatiname žmones garsiai nerėkauti“, – apie priemones, kurių jau yra imtasi, sakė L.Stadalius.

Tarybos narių nuomonės taip pat išsiskyrė. Vieni teigė, kad Totorių gatvėje gyvenantys žmonės tapo triukšmadarių įkaitais, kiti tvirtino, jog sprendimas riboti alkoholio licenciją žlugdo verslą. Daugiausia nepritarimo sulaukta dėl to, kad išskirtos kelios vienos gatvės kavinės, o tai leidžia įtarti konkurentus, mėginančius skundais policijai pakenkti šitoms įstaigoms. Neliko neišgirstos kalbos ir apie tai, kas senamiestis yra kiekvieno miesto širdis, todėl jis turi išlikti gyvas, patrauklus ir miestiečiams, ir miesto svečiams, turistams.

Mero siūlymas sprendimą atidėti dar mėnesiui tarybos nariams pasirodė esąs priimtinas, tad kavinės bus stebimos ir spalį vėl ketinama grįžti prie jų licencijų apribojimo svarstymo.

Komentarai
Temos Alkoholis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min