Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojams nuolat apvagiamus liftus saugoti siūloma vaizdo kameromis, signalizacija ar bent įsidedant tvirtas duris

Vilniaus L.Asanavičiūtės namo lifto techninė patalpa
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Vilniaus L.Asanavičiūtės namo lifto techninė patalpa
Šaltinis: 15min
0
A A

Per rugpjūtį Vilniuje buvo apvogta 20 daugiabučių liftų. Vagišius sugautas, tačiau gyventojams liftų remontas kainavo ne vieną šimtą litų. Daugiabučių administratoriai siūlo saugotis panašių vagysčių įsirengiant stebėjimo kameras, signalizaciją ar bent tvirtesnes duris, kadangi dabar daugelyje namų į liftų technines patalpas patekti yra itin lengva.

Vagystės iš liftų buvo itin dažnos prieš kelerius metus, tačiau sučiupus detales vogusį asmenį – liovėsi. Vis dėlto bausmę atlikęs ir į laisvę išėjęs vagišius ėmėsi senos veiklos, tad vien per rugpjūtį užfiksuota net 20 atvejų, kai Karoliniškių, Viršuliškių, Justiniškių, Lazdynų daugiabučiuose vėl buvo pavogtos liftų stabdymo ritės. Dabar vagišius jau sučiuptas, jis už tą patį jau yra teistas, teigiama, kad anksčiau vyras yra dirbęs liftus prižiūrinčioje įmonėje.

Anot daugiabučius administruojančios bendrovės „Mano būstas“ Vilniaus regiono vadovo Arūno Kubiliaus, liftai daugiabučiuose seni, juos reikėtų renovuoti arba keisti naujais, tačiau gyventojai vengia investuoti dideles sumas. Tad tenka remontuoti senuosius.

„Susiduriame su tokia problema, kai gyventojams padaroma žala – ilgapirščiai dėl keliasdešimties litų padaro daugiatūkstantinę žalą. Jie pavagia tam tikras liftų detales, o gyventojai kelias dienas negali naudotis liftu“, – aiškino A.Kubilius.

Jo teigimu, už pavogtą lifto stabdymo ritę, kurioje yra varinės vielos, spalvoto metalo laužo supirktuvėje yra sumokama apie 70 Lt, o pakeisti ją nauja gyventojams tenka pakloti apie 800 Lt.

Kaip saugoti savo turtą, turėtų nuspręsti patys gyventojai, tačiau daugiabučių administratoriai pataria įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, signalizaciją ar bent jau pasikeisti duris į lifto technines patalpas.

L.Asanavičiūtės g. 38 name, kurio vienos iš laiptinių liftas taip pat šią vasarą nukentėjo nuo ilgapirščių, irgi nuspręsta pakeisti šios patalpos duris. Tačiau apie tai išgirdusios namo gyventojos pasipiktino – esą reikėjo kviesti policiją ir aiškintis, kaip kas nors galėjo patekti ir apvogti lifto techninę patalpą.

Tikinimų, kad policija buvo iškviesta, o vagišius jau surastas, moterys klausytis nenorėjo. Jos tvirtino, kad atsakingas yra tas, kas prižiūri liftą, nes liftas esą yra jų, o ne visų namo gyventojų.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus L.Asanavičiūtės namo lifto techninėje patalpoje pakeistos durys
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus L.Asanavičiūtės namo lifto techninėje patalpoje pakeistos durys

Įdėti naujas duris šios laiptinės gyventojams kainuos apie 1-1,5 tūkst. Lt

Anot A.Kubiliaus, būtent tai, kad gyventojai nelinkę susitarti dėl kokių nors apsaugos priemonių, sunkina namo administratorių ir liftus prižiūrinčių bendrovių darbą. Gyventojai linkę nepasitikėti ir nemokėti pinigų, piktinasi tik tuomet, kai sugadintas liftas nebevažiuoja.

„Karoliniškių būsto“ direktoriaus Dariaus Zabarsko teigimu, apvogtų namų gyventojai tik informuojami, kad jų liftų techninėse patalpose bus įrengtos tvirtesnės durys, jų nuomonės nebeklausiama. Esą suderinti visų pozicijas paprasčiausiai per ilgai užtrunka.

Paklaustas, ar gali nutikti kokia nors nelaimė, kai pavagiama lifto stabdymo ritė, A.Kubilius sakė, kad tokių atvejų kartais pasitaiko. „Liftas yra laikomas pavojingu įrenginiu. Bet kokios detalės nebuvimas yra pavojingas, todėl negalima eksploatuoti tokio lifto. Liftai yra suprojektuoti taip, kad turi daugiapakopę apsaugą, todėl sugedus tam tikram įrenginiui kitas įrenginys neturėtų veikti, bet kaip sakoma – ir lazda kartais iššauna. Esu susidūręs su tam tikrais atvejais, kai turėjo neveikti liftas, bet suveikė“, – teigė A.Kubilius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min