TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojų protestas Klaipėdoje: šitie romai su savo kontrabanda tarsi maras!

- 050
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / - 050
Šaltinis: 15min
0
A A

Viename Klaipėdos gyvenamųjų rajonų šeštadienio vidurdienį susirinko būrelis žmonių, nebeapsikenčiančių kaimynystėje susidariusia situacija. Prie Naikupės gatvėje esančio prekybos centro kasdien buriuojasi kontrabandines cigaretes siūlantys romai. Anot gyventojų, prekyba tapo per daug agresyvi. Tuo metu kiti teigia, jog romai nieko blogo nedaro, jie nori užsidirbti pragyvenimui.

Šeimomis, būriais, po aštuonis ar dešimt kasdien prie prekybos centro stoviniuoja romai, siūlydami praeiviams kontrabandinių cigarečių. Anksčiau jas slėpdavo prekybos centro užrakinamose spintelėse, dabar sumanė dėti ir į šiukšliadėžes, vaikų vežimėlius. 

Yra pasiūla, yra ir paklausa. Anot vietinių gyventojų, žmonės perka. Tiesa, šeštadienį prekeivių čia nebuvo, mat apie saujelės gyventojų protestą jie žinojo iš anksto. Į jį kviesti visi klaipėdiečiai. 

„Romai stovi kasdien, nuo ryto iki vakaro, būriais. Vieną kartą suskaičiavau jų 14. Nė prie vienos parduotuvės Klaipėdoje taip nėra. Čia tokia smarvė, jos visos rūko, pajuodavusios. Prekiauja ir vyrai, ir moterys, šalia važinėja jų vaikai, cigaretes susikrovę vežimėliuose“, – pasakojo kitapus prekybos centro gyvenanti Virginija.

Čia tokia smarvė, jos visos rūko, pajuodavusios. Prekiauja ir vyrai, ir moterys, šalia važinėja jų vaikai, cigaretes susikrovę vežimėliuose“, – pasakojo Virginija.

Moteris teigė suprantanti, jog čia nuolat negali budėti policija, tačiau jei būtų rasta priemonių aktyviai čia patruliuoti kelis mėnesius, problema sumažėtų. „Čia reiktų savanorių, policijos studentų, ir svarbiausia, reikia stebėti, kas tą kontrabandą atveža“, – kalbėjo Virginija, pati apie 40 metų dirbusi policijoje.

Rašė raštus

Kaimynystėje gyvenanti kita klaipėdietė teigė savivaldybei parašiusi ne vieną raštą, ši atsakiusi, jog tai policijos reikalas. „Policija man jau du mėnesius neatsako į raštišką užklausą. Aš netikiu, kad nieko negalima padaryti. Pati užsirašiau bent kelis mašinų numerius, kurios atveža cigarečių“, – kalbėjo moteris.

Klaipėdietė Onutė pasakojo mačiusi atvykstančius policininkus, tačiau čigonai jiems atvykus kaip mat išsibėgioja, kitapus gatvės išsitiesia ant žolės, o vėliau ir vėl sugrįžta. „Man pikta, kad policininkas atėjęs močiučių klausė, ar turi leidimus prekiauti. Aš sakau: „Žiūrėkit, kas cigaretėm prekiauja, o ne savo užaugintomis daržovėmis“, – piktinosi Onutė. Pasak jos, už skvernų tampantys ir cigaretes siūlantys prekeiviai yra tarsi maras.

Perki – nusikalsti

Į pilietinę akciją sukvietęs šio Klaipėdos Sulupės rajono seniūnaitis Saulius Liekis teigė norėjęs oficialiai pareikšti, jog rajono gyventojai nepatenkinti tuo, kas vyksta.

„Valstybė finansuoja vaikų darželius, aikšteles, nepirkdamas nefinansuojate kontrabandos. Reikia imtis netradicinių būdų, jog būtų žmonių nepakantumas situacijai. Galėtų atsirasti internetinė svetainė, kurioje būtų talpinamos prekeivių nuotraukos“, – kalbėjo S. Liekis. Jis teigė kreipęsis ir į prekybos centrą, tačiau vadovybė pasijuto bejėgė kovoje su kontrabanda. Prie parduotuvės kabėjo filmavimo kamera, ji buvo suniokota. „Negalime tautinės grupės kaltinti, čia vyksta nuolat ir girtuokliavimas viešoje vietoje. Tai rajono skaudulys“, – teigė S.Liekis.

Tuo metu kai kurie praeiviai teigė nematantys nieko bloga, jog čigonai čia vykdo prekybą. „Jie nevagia, o nori užsidirbti. Duokite darbo ir jų nebus“, – girdėjosi iš praeivių.

Pilietinės akcijos pabaigoje į dangų, pririšus prie balionų, buvo paleistas kontrabandinių cigarečių pakelis. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min