Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojų surašymas: yra tokių, kurie susirašė du kartus

Gyventojų surašymas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Lietuvoje vyksta gyventojų surašymas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus visuotiniam gyventojų surašymui su nerimu laukiama kitą savaitę skelbiamo Lietuvos gyventojų skaičiaus – ar Lietuvoje likę bent Marijono Mikutavičiaus apdainuojami trys milijonai?

Tačiau gyventojų Statistikos departamento Gyventojų surašymų ir apklausų organizavimo skyriaus vedėja Vanda Vaitekūnienė pažymi, kad tikslūs skaičiai paaiškės tik 2013 metais, kai bus apdoroti visi gyventojų surašymo duomenys.

Tik tada, anot V.Vaitekūnienės pavyks nustatyti, kiek gyventojų susirašė du kartus: ir elektroniniu būdu, ir apsilankius surašinėtojui.

Dėl dvigubo surašymo 15min.lt pasiskundė vilniečių šeima. Anot jos, nors dalyvaujant surašyme elektroniniu būdu jie užpildė visas grafas ir jų susirašymas buvo patvirtintas, bet namuose apsilankęs surašinėtojas duomenų bazėje negalėjo rasti jokios informacijos apie šią šeimą, todėl surašymo lapus šeima pildė iš naujo.

V.Vaitekūnienė tikina, kad tokie atvejai – itin reti. Pasak jos, taip nutikti galėjo dėl surašinėtojo neatidumo arba per menko kompiuterinio raštingumo.

Skaičiuojant, kad surašinėtojams už vieno surašymo blanko užpildymą valstybė mokėjo po 2 litus, be klaidų susirašę internetu gyventojai valstybei sutaupė  2,78 mln. litų.„Žmogiškojo faktoriaus negalime atmesti. Tačiau esu įsitikinusi, kad tokie atvejai nesudarys daugiau nei 0,01 proc. visų susirašiusiųjų, nes dauguma gyventojų, susirašiusių elektroniniu būdu, skambindavo mums vos apsilankius surašinėtojams“, – 15min.lt sakė V. Vaitelkūnienė.

Anot jos, pakartotinai surašinėtojai privalomai lankė tuos elektroniniu būdu susirašiusius asmenis, kurie gyvena kaimuose ir negali nurodyti tikslaus savo namo adreso. Taip pat surašinėtojams teko aplankyti 59 tūkst. gyventojų, kurie pildydami elektroninę surašymo formą nurodė, kad surašyti ne visi tame būste gyvenantys asmenys.

Dar 160 tūkst. gyventojų sulaukė surašinėtojų vizito, nes nebaigė pildyti elektroninės gyventojų surašymo formos iki galo.

Tuo tarpu 1,39 mln. gyventojų puikiai pavyko susirašyti elektroniniu būdu.

Skaičiuojant, kad surašinėtojams už vieno surašymo blanko užpildymą valstybė mokėjo po 2 litus, be klaidų susirašę internetu gyventojai valstybei sutaupė  2,78 mln. litų.

V.Vaitekūnienės teigimu, visa elektroninio surašymo, duomenų skenavimo ir apdorojimo sistema Statistikos departamentui kainavo 1,4 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min