TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojų triumfas: kapinės prie namų nepriartės

Kapinės
N.Bikulčiaus/ "15min" nuotr. / Kapinės
Šaltinis: 15min
0
A A

Baimindamiesi, kad bus išplėstos ir prie namų priartės Slengių kapinės, Klaipėdos rajono gyventojai kreipėsi į prokuratūrą. Prokurorai apgynė gyventojų interesus, šiuo metu kapinėse uždrausta laidoti mirusiuosius.

Rugsėjo viduryje į Klaipėdos apygardos prokuratūrą kreipėsi grupė Slengių kaimo gyventojų.  Žmonėms nerimą sukėlė prieš trejus metus Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos priimtas sprendimas, kuriuo buvo patvirtintas Slengių kapinių žemės sklypo detalusis planas. Jis leido padidinti minėtųjų kapinių teritoriją ir jose toliau laidoti. 

Viešąjį interesą ėmėsi ginti Klaipėdos apygardos prokuratūra. Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administracinis teismas priėmė nutartį, kuria uždraudė mirusiuosius laidoti Slengių kapinėse iki administracinė byla bus išnagrinėta teisme.  

Nustatyta, kad Klaipėdos rajono tarybos sprendimu buvo pažeisti teisės aktų reikalavimai bei nuostatos. Detalusis planas buvo patvirtintas pažeidžiant  poveikio aplinkai vertinimo bei kai kurių įstatymų reikalavimus, nesilaikant kai kurių Kapinių tvarkymo bei Sanitarinių apsaugos zonų nustatymo ir priežiūros tvarkos taisyklių.

Ginčijamo detaliojo plano rengimo metu jau buvo patvirtinti kelių privačių žemės sklypų detalieji planai, kuriais žemės sklypų paskirtis buvo pakeista į namų valdas ir pradėti formuoti nauji sklypai, kurie pateko į naujai nustatytą Sanitarinės apsaugos zoną. 
 
Atsižvelgdama į pažeidimus, prokuratūra inicijavo administracinę bylą ir kreipėsi į teismą su prašymu panaikinti tarybos priimtą Slengių kapinių detalųjį planą. 
 
Teismas pavedė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai informuoti Sendvario seniūną apie ginčijamo administracinio akto galiojimo laikiną sustabdymą.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kapinės
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min