Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvsidabriu užterštame teisme dirbę teisininkai prašo atlyginti jiems žalą

Ukmergės teisme renkamas gyvsidabris
vilkmerge.lt nuotr. / Ukmergės teisme renkamas gyvsidabris
Šaltinis: BNS
2
A A

Širvintų rajono apylinkės teismas trečiadienį pradeda nagrinėti civilinę bylą, kurioje 32 teisininkai, anksčiau dirbę gyvsidabriu užterštame Ukmergės teisme, reikalauja turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Tarp ieškovų – Ukmergės prokurorai, teisėjas, teismo tarnautojai, advokatai. Šiame teisme anksčiau dirbo ir dabartinis generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, tačiau jis į teismą nesikreipė.

Atsakovais šioje byloje patraukti Nacionalinė teismų administracija ir Lietuvos valstybė, atstovaujama Vyriausybės.

Šalys prašomos priteisti žalos dydžio kol kas neviešina. BNS žiniomis, kiekvienas ieškovų reikalauja priteisti daugiau nei 10 tūkst. eurų.

Trečiadienį turėtų vykti parengiamasis bylos posėdis, kurio metu šalims paprastai siūloma dėl ieškinių susitarti taikiai.

31 ieškovui atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas BNS sakė, kad valstybė turi pasirūpinti nukentėjusiais žmonėmis.

„Labai įdomi situacija – išvados teikiamos, kad sveiki. Tačiau neginčytina, kad nukentėjo ir valstybė turi rūpintis, kad ateityje nesusirgtų. Reikalinga reabilitacija ir kita. Kad nesusirgtų vėliau, reikia dabar jais pasirūpinti. Nes ligos gali atsirasti vėliau, gali organizmas ir po kelių metų sureaguoti. Prevenciškai dirbant, gali padėti valstybė. Valstybės uždavinys – nekovoti su pasekmėmis, o užbėgti ligoms už akių“, – BNS sakė advokatas.

Pasak advokato, gyvsidabris patenka į nuodingiausių medžiagų dešimtuką, todėl specialistai turėtų paaiškinti apsinuodijimo pasekmes.

G.Černiauskas mano, kad teismui pateikta sudėtinga byla, nes nėra tokių bylų praktikos Lietuvoje.

2012 metų gruodį ir 2013 metų pradžioje tuometiniame Ukmergės teismo pastate ugniagesiai gelbėtojai surinko apie tris kilogramus gyvsidabrio.

Kaip skelbta, į sienas įsigėrusių nuodingų gyvsidabrio garų koncentracija leistiną normą viršijo tūkstančius kartų.

Ukmergės teisme gyvsidabrio buvo rasta ir anksčiau, 2003 metais. Jo buvo rasta gėlių vazonuose ir kitose vietose. Tąkart ugniagesiai surinko pavojingą metalą, tačiau niekas neįtarė, kad teismo patalpose yra paslėpta daug daugiau gyvsidabrio, nei buvo surinkta.

Ieškovai skundžiasi, kad 2003 ir 2012 metais buvusiose Ukmergės rajono apylinkės teismo patalpose radus gyvsidabrio, valstybė ir atsakingi pareigūnai laiku ir tinkamai neatliko savo pareigų, nesiėmė būtinų veiksmų – nebuvo laiku uždarytos teismo patalpos, užnuodytose patalpose leista dirbti ir 2003 metais pirmą kartą aptikus gyvsidabrio, ir 2012 metų pabaigoje.

Gyvsidabris yra nuodingas žmogaus sveikatai. Patekęs į organizmą, jis kaupiasi inkstuose, kepenyse, smegenyse, kauluose ir trikdo organų funkcijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min