Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvūnų šeimininkai įžvelgė diskriminaciją

Vilniaus miesto tarybai siūloma sušvelninti Gyvūnų auginimo ir laikymo taisykles: leisti šunis vedžioti parke, keturkojams, išlaikiusiems socializacijos testą, nenešioti antsnukio.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus miesto tarybai siūloma sušvelninti Gyvūnų auginimo ir laikymo taisykles: leisti šunis vedžioti parke, keturkojams, išlaikiusiems socializacijos testą, nenešioti antsnukio.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Miesto valdžia ketina atsižvelgti į vilniečių pastabas bei sušvelninti Gyvūnų auginimo ir laikymo taisykles.

Vilniaus miesto taryba pernai rugsėjį pritarė griežtesnių Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių redakcijai. Pavyzdžiui, norint laikyti augintinį daugiabutyje reikia gauti visų laiptinės kaimynų sutikimą, o vedant šunį pasivaikščioti, nepriklausomai nuo jo veislės, yra privalomas antsnukis.

Gyvūnų šeimininkai subruzdo iškart po taisyklių sugriežtinimo, tačiau valdininkai savo priimtų sprendimų nekeitė ir jie galioja iki šiol. Tačiau, atrodo, jog kone metus trukęs beldimasis į valdžios duris nenuėjo veltui – tarp savivaldybės ir gyvūnų augintojų prasidėjo derybos.

Įsivaizduokite, jei vienas kaimynas manęs tiesiog nemėgsta, jis gali specialiai neduoti savo sutikimo. Sakė R.Kazlauskaitė.

Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė pasakojo, jog blogiausias praėjusių metų Vilniaus tarybos žingsnis buvo tas, jog ji priėmė taisykles nepasitarusi su gyventojais. „Prieš priimant šias, švelniai tariant, per griežtas taisykles, su mumis nebuvo tartasi. Štai ir turime rezultatą – taisyklės diskriminuoja naminių gyvūnų šeimininkus“, – sakė R.Kazlauskaitė.

Taisyklės varžo laisves

Anot R.Kazlauskaitės, vien tai, jog norint bute auginti šunį reikia gauti visų kaimynų sutikimą – žmogaus laisvių varžymas. „Kodėl kaimynai turi spręsti, ar aš galiu auginti šunį, ar ne. Įsivaizduokite, jei vienas kaimynas manęs tiesiog nemėgsta, jis gali specialiai neduoti savo sutikimo“, – sakė R.Kazlauskaitė. Kinologės teigimu, protingiau būtų nustatyti, kiek tam tikrame plote galima auginti naminių gyvūnų.

Kitas absurdas, anot R.Kazlauskaitės, tas, kad visi šunys be išimties turi dėvėti antsnukius. „Faktas, jog šunims antsnukis nėra patogus. Jei yra patikrinta, jog gyvūnas geba nesidraskyti viešumoje, tai kodėl jį reikia varžyti?“ – klausė šunų specialistė. Savivaldybei siūloma priimti sprendimą, jog šunis, išlaikiusius socializacijos testą, būtų galima vedžioti su pavadėliu, tačiau be antsnukio. „Jei šuo yra protingas, jis sugeba ramiai reaguoti į praeivius, automobilius ar kitus šunis, jam antsnukis neturėtų būti privalomas. Juk jei jis su pavadėliu ir šeimininku pašonėje, tai šis prisiima visą atsakomybę ir garantuoja, kad jo šuo nėra pavojingas“, – kalbėjo R.Kazlauskaitė. Taip pat savivaldybės prašoma, jog būtų leidžiama šunis vedžioti parkuose.

Visi šie pasiūlymai jau įtraukti į naują Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių redakciją. „Atsižvelgdami į organizacijų ir pavienių gyventojų prašymus, skundus, parengėme naują taisyklių projektą. Jis šiuo metu yra vizuojamas. Jei spėsime atlikti visas reikiamas procedūras, taryba jau artimiausiame posėdyje svarstys taisyklių pakeitimus“, – pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Leperskas. Jis tvirtino negalįs garantuoti, jog viskam bus pritarta, tačiau sakė, jog dauguma savivaldybės darbuotojų supranta taisyklių keitimo būtinybę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min