Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 5d. 14:10

Gyvūnų teisių gynėjai protestavo prieš kailinių dėvėjimą

Protesto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Protesto akimirka

Šeštadienio popietę sostinės Rotušės aikštėje plakatus išskleidė gyvūnų mylėtojai. Grupelė iniciatyvinės grupės „Gerbk gyvūnų teises“ aktyvistų protestavo prieš kailininkystės pramonę ir kailių dėvėjimą.

„Mada neturi žudyti“, „Už pasaulį be gyvūnų išnaudojimo“, „12 vilkų, 11 lapių, 100 šinšilų = 1 kailiniai“, – skelbė jaunuolių plakatai. Akcijoje dalyvavo  aštuoni žmonės, juos stebėjo pora policininkų. Praveiviai į protestuotojus beveik nekreipė dėmesio.

Akcijos dalyvė Aušrinė Skirmantė teigė, kad minstis surengti tokią akciją kilo vienai aktyvistei iš Vokietijos, kuri, atvykusi į Lietuvą, pastebėjo, kad čia labai populiaru dėvėti kailinius.

„Tai – mada, prestižo reikalas. Norime, kad žmonės atkreiptų į tai dėmesį, susimąstytų, kad jų rūbas kažkada buvo gyvūnas. Lietuvoje nebūna 50 laipsnių šalčio, galima dėvėti sintetinio audinio striukes, kurios yra dar šiltesnės“, – pabrėžė aktyvistė.

Anot jos, Lietuvoje veikia apie pusšimtis kailių fermų, tuo metu tokios fermos įstatymais uždraustos Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Kroatijoje.

A.Skirmantės teigimu, fermose gyvūnai laikomi žiauriomis sąlygomis, ankštuose narvuose.

„Dažniausiai tai – plėšrūs gyvūnai, kurie įpratę klajoti didelėse teritorijose. Narvuose jie vienas kitą pradeda graužti, arba savo galūnes“, – sakė ji. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min