Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 10d. 14:52

Gyvybės ir mirties keliu (nuotraukos)

Bėgimo dalyviai Vilniaus gatvėse
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Bėgimo dalyviai Vilniaus gatvėse

Sausio 10 dieną, šeštadienį Vilniuje vyko tradicinis, jau 18 bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas pagerbti žuvusius už Lietuvos laisvę.

Beveik 10 kilometrų ilgio trasa driekėsi nuo Antakalnio kapinių, kur palaidotos Sausio 13-osios aukos, iki televizijos bokšto, kur vyko pagrindiniai tos nakties įvykiai.

Šiemet bėgime dalyvavo per 2500 bėgikų iš visos Lietuvos, startavo ir svečiai iš Latvijos bei Didžiosios Britanijos bei Gruzijos ambasadų darbuotojai.

Bėgimas prasidėjo gėlių padėjimo ceremonija Antakalnio kapinėse, o baigėsi tokiu pačiu akcentu prie memorialinės lentos šalia televizijos bokšto.

Tai kone vieneitelis bėgimas šalyje, kur apdovanojami ne greičiausi sportininkai. Svarbiausias šio bėgimo akcentas – žuvusių pagerbimas ir masiškumas.

Tad neoficialia bėgimo nugalėtoja paskelbta Lietuvos Šaulių Sąjunga (LŠS), kuri delegavo net 741 dalyvį. Antrosios vietos taure apdovanota Vilniaus miesto Žemynos gimnazija (69 dalyviai), trečia liko Salomėjos Nėries gimnazija (59 dalyviai).

Dalyviai finišavo didelėmis grupėmis – kariai su skanduotėmis ir dainomis, ambasadų darbuotojai su savo šalių vėliavėlėmis, mokiniai – klasėmis bei mokyklomis. Atskiru prizu apdovanotas ir greičiausias užsienio bėgikas – Didžiosios Britanijos ambasados darbuotojas. Atminimo taurės ir medaliai atiteko ir jauniausiems bei vyriausiems šio bėgimo dalyviams. Vyriausiai bėgikei – Janinai Vaizgelienei iš Kauno netrukus sukaks 70, o vyriausiam bėgikui,vilniečiui Vladui Levickui – 86 metai.

Nugalėtojus apdovanojo Lietuvos Tautinio Olimpinio Komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, finišavusius karšta arbata ir sumštiniais vaišino Lietuvos kariuomenė.

Panašūs bėgimai šį savaitgalį rengiami ir kituose Lietuvos miestuose.

Temos: 2 Kapinės Bėgimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min