Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Haityje per žemės drebėjimą viešėjusi Lietuvos pilietė buvo saugiai evakuota

Žmonės kaip mat apgulė vilkiką, atvežusį maisto.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Per žemės drebėjimą sugriauta net Port o Prenso katedra.
Šaltinis: 15min
0
A A

Haityje per praėjusią savaitę įvykusį žemės drebėjimą viešėjusi 20-metė Lietuvos pilietė buvo saugiai evakuota į Bahamas.

Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad, Lietuvos ambasados Danijoje žiniomis, leidimą gyventi JAV turinti ir Haityje su JAV misionierių grupe buvusi lietuvė iš sostinės Port o Prenso į už maždaug tūkstančio kilometrų esančią Bahamų sostinę Nasau perskraidinta Islandijos paieškos ir gelbėjimo komandos lėktuvu.

Islandijos užsienio reikalų ministerijos Konsulinis departamentas Lietuvos ambasadai Danijoje patvirtino, kad moteris nebuvo sužeista. Iš Haičio evakuota lietuvė pagalbos į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją nesikreipė.

Lietuvos gyventojų registro tarnybos duomenimis, nė vienas Lietuvos pilietis nėra deklaravęs išvykimo į Haitį. Apie kitus šioje Karibų jūroje esančioje šalyje per žemės drebėjimą buvusius lietuvius Lietuvos užsienio reikalų ministerija informacijos neturi.

Sausio 12 dieną Haitį nusiaubė 7 balų stiprumo žemės drebėjimas. Lietuvos gyventojai kviečiami paremti nukentėjusiųjų per šią nelaimę. Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija renka aukas, už kurias bus organizuojama pagalba Haičio gyventojams.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija per Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą Haičio žmonėms skyrė 50 tūkst. litų paramą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min