Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 28d. 11:32

Hans-Gertui Hermannui Poeteringui – valstybės apdovanojimas už paramą Lietuvai

Hans-Gertas Hermannas Poeteringas ir Dalia Grybauskaitė
Dž. G. Barysaitės nuotr. / Hans-Gertas Hermannas Poeteringas ir Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Parlamento (EP) nariu, buvusiu šio parlamento pirmininku Hans-Gertu Hermannu Pötteringu ir įteikė Lietuvos valstybės apdovanojimą.

Už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir šalies vardo garsinimą pasaulyje H. G. Poeteringui suteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžius. Apdovanojimas skirtas Valstybės dienos proga, tačiau liepos 6-ąją Europos Parlamento narys jo atsiimti negalėjo, teigiama pranešime spaudai.

Šalies vadovė padėkojo buvusiam Europos Parlamento pirmininkui už nuolatinę aktyvią paramą Lietuvai siekiant narystės ir įsitvirtinant Europos Sąjungoje bei pirmą kartą pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai.

Susitikime Prezidentė ir Europos Parlamento narys H. G. Poeteringas aptarė Europos Sąjungos ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai aktualijas, taip pat pasirengimą lapkričio 28-29 dienomis įvyksiančiam Vilniaus viršūnių susitikimui. Tikimasi, kad šio susitikimo metu bus pasirašyta ES asociacijos sutartis su Ukraina ir parafuoti tokie pat susitarimai su Moldova ir Gruzija.

Nuo 2010 m. H. G. Poeteringas yra Vokietijos Konrado-Adenauerio fondo prezidentas. Šiemet šis fondas mini 20-ąsias savo veiklos Lietuvoje metines. Fondas turi savo atstovybes 78-iose ir įgyvendina įvairias demokratijos skatinimo programas daugiau nei 100 pasaulio šalių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min