Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Hillary Clinton: JAV palaikymas Baltarusijos AE yra abstraktus

H.Clinton – Prezidentūroje.
BFL/Tomo Lukšio nbuotr. / H.Clinton Prezidentūroje
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinių valstijų valstybės sekretorė Hillary Clinton teigia, kad JAV Baltarusijos ketinamą statyti atominę elektrinę (AE) palaiko tik abstrakčiai. JAV dėl šios elektrinės saugumo labai nerimauja, viešėdama Lietuvoje pareiškė JAV valstybės sekretorė.

„Ta parama, kurią mes išreiškiame, yra labai abstrakti. Mes siekiame, kad būtų sutinkama su visomis sąlygomis, kurios yra labai svarbios“, – spaudos konferencijoje po susitikimo su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite sakė H.Clinton.

Anot jos, preliminarią paramą Baltarusijos AE, kurioje bus naudojami Rusijos pinigai ir rusiška įranga, JAV išreiškė tik todėl, kad nenorėjo eliminuoti Baltarusijos teisės plėtoti atominę elektrinę.

„Mes labai aiškiai pasakėme, kad Baltarusija, kaip ir bet kuri kita šalis, turi teisę plėtoti atominę energetiką. Tačiau mes esame labai susirūpinę dėl tos elektrinės saugumo. Visos atominės elektrinės turėtų atitikti visus saugumo reikalavimus. AE turi būti statoma ir rengiama pagal labai skaidrius principus“, – pabrėžė H.Clinton.

Pasak jos, JAV supranta ir Lietuvos nerimą dėl Baltarusijos numatytos vietos naujai AE Astrave, vos 50 km Nuo Lietuvos sostinės Vilniaus.

„Mes tikrai skatiname konsultacijas dėl vietos, kurioje bus statoma elektrinė, nes dabar numatyta vieta kelia problemų Lietuvai. Manau, kad lieka dar labai daug vietos diskusijoms, bet jei Baltarusija ir toliau sieks įgyvendinti šį planą, mes tikėsimės, kad visa Europos bendruomenė rūpinsis, kad ji būtų saugi“, – pabrėžė H.Clinton.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad kalbant su JAV valstybės sekretore apie Baltarusijos AE, buvo pabrėžta, kad saugumą turi užtikrinti bet kuri atominė elektrinė.

„Atominės energetikos saugumą būtina užtikrinti ne tik Lietuvoje, Europos Sąjungoje, bet ir už jos ribų. Išgirdau pilną sekretorės palaikymą ir supratimą“, – sakė prezidentė. 

D.Grybauskaitė su H.Clinton pasidžiaugė, kad dvi JAV kompanijos pareiškė norą investuoti į Visagino AE.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min