Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Hillary Clinton patvirtino ketinanti atvykti į Vilnių gruodį

Hillary Clinton
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Hillary Clinton
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton laiške Lietuvos užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui patvirtino planuojanti dalyvauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Vilniuje, vainikuosiančiame „įvykių kupinus“ Lietuvos pirmininkavimo ESBO metus.

„Tai buvo įvykių kupini metai ESBO. Nuo „Maskvos mechanizmo“ iki protestų prieš susidorojimus Baltarusijoje ir veiksmų, kuriais skatinta ESBO parama demokratiniam perėjimui Viduržemio jūros valstybėse partnerėse.

Jūsų pirmininkavimas buvo paženklintas įsipareigojimais pagrindiniams Helsinkio baigiamojo akto principams ir ESBO siekiui remti žmogaus teises, demokratiją ir įstatymo viršenybę ESBO regione ir už jo ribų“, – rašoma H.Clinton laiške.

Pasak JAV valstybės sekretorės, sėkmingas pirmininkavimas ESBO įvirtino Lietuvą kaip euroatlantinių vertybių ir bendradarbiavimo skatintoją. 

18-oji ESBO Ministrų Tarybos sesija Vilniuje vyks gruodžio 6-7 dienomis. Joje laukiama atvykstant 56 ESBO valstybių narių ir 12 Šiaurės Afrikos ir Azijos šalių – organizacijos bendradarbiavimo partnerių – užsienio reikalų ministrų, ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai, kitų pagrindinių tarptautinių ir regioninių organizacijų atstovų.

Iš viso Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ ir kitose Vilniaus vietose vyksiančiuose renginiuose tikimasi sulaukti apie 1,5 tūkst. svečių.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min