Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 17d. 17:15 , atnaujinta: 2014 sausio 17d. 18:18

Dalia Grybauskaitė Rygoje: žmogišką jautrumą „Maxima“ turėjo parodyti iškart po tragedijos

D.Grybauskaitė pagerbė aukas.
president.lt nuotr. / D.Grybauskaitė pagerbė aukas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu Rygoje apsilankė lapkritį sugriuvusio prekybos centro vietoje ir pagerbė tragedijos aukų atminimą. Valstybės vadovė teigė, kad ją tenkina, kaip „Maxima“ elgiasi dabar, tačiau neslepia, kad bendrovei iš pat pradžių trūko jautrumo.

"Tai, kaip "Maxima" reaguoja dabar, ne iš pradžių, aš vertinu gerai. Todėl, kad socialinis ir žmogiškas jautrumas, kurį reikėjo iš karto parodyti, dabar rodomas, nukentėjusioms šeimoms taip pat teikiama pagalba. Tai yra geras pavyzdys, kaip reikėjo iš karto reaguoti į įvykusią tragediją", – Rygoje žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Ji teigė, kad tragedija parodė labai daug klaidų, pradedant statybų kontrole, lengvai išduodamais leidimais.

„Tai – kompleksinė problema, yra labai daug priežasčių, kodėl įvyko ši tragedija. Manau, kad mūsų santykiai su Latvija visuomet buvo labai geri ir, žinoma, dėl reputacijos Lietuvos verslininkai turi daryti labai rimtas išvadas“, – sakė ji.

Lietuvos vadovė tragedijos vietoje, kur žuvo 54 žmonės ir dešimtys buvo sužeisti, padėjo gėlių ir uždegė atminimo žvakeles.

„Ši tragedija sukrėtė ne tik Latviją, bet ir Lietuvą. Skaudžiai išgyvename šią nelaimę kartu su Latvijos žmonėmis. Esu čia, kad dar kartą pagerbčiau žuvusiuosius ir išreikščiau visų Lietuvos žmonių užuojautą bei paramą nukentėjusiųjų šeimoms, giminėms ir artimiesiems. Latvių tautai linkiu visokeriopos stiprybės", – sakė prezidentė.

D.Grybauskaitės teigimu, tai skaudi pamoka visiems, jog žmonių ir viešųjų pastatų saugumui turi būti skiriamas deramas dėmesys. Būtina imtis visų reikalingų priemonių, kad tokios tragedijos nepasikartotų.

Prezidentūros nuotr./D.Grybauskaitė pagerbė aukas
Prezidentūros nuotr./D.Grybauskaitė pagerbė aukas
 
Prezidentūros nuotr./D.Grybauskaitė pagerbė aukas Latvijoje
Prezidentūros nuotr./D.Grybauskaitė pagerbė aukas Latvijoje

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min