Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 7d. 17:21

Į Alytaus miesto mero postą kandidatuos ir Česlovas Daugėla

Česlovas Daugėla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Česlovas Daugėla

Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) užregistruotas visuomeninis rinkimų komitetas „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“. Jo sąrašą į rinkimus ves Č.Daugėla. Alytiškiams gerai pažįstamas statybų ir viešbučių verslų bendrasavininkis neslepia, kad jis turi ambicijų savivaldos lygio politikoje, todėl gavęs pasiūlymą, nors ir ilgai galvojęs, apsisprendė grįžti į politiką.

„Mano nuomone, aš – ne politikas, o ūkininkas“, – patikslino pats Č.Daugėla, kurio teigimu, Alytaus miestas vėl gali ir turi būti tvarkomas ūkiškai.

Pasak kandidato, jeigu per pastaruosius 8-erius metus miesto savivaldybė vis dar įgyvendina jo pradėtus projektus, reiškia buvo dirbta, planuota teisingai, o tai įkvepia pradėtus darbus tęsti ir dar su didesniu užsidegimu.

VRK užregistruotą komitetą „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ sudaro per pusšimtį žinomų alytiškių, dirbančių įvairiose srityse. Tarp komiteto narių – ir buvęs Č.Daugėlos bendražygis Gintaras Šurkus. Jis rūpinsis techniniais rinkimų klausimais ir, skirtingai nei Tomas Nikulinas, besirūpinantis rinkiminiais „Alytaus piliečių“ reikalais, rinkimų sąraše dalyvaus. G.Šurkaus teigimu, komitetas „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ – pragmatikų grupė, kuri pirma sieks rezultato, kad rinkimuose Alytaus miesto meru taptų Č.Daugėla, kuris jo manymu yra „neabejotinai geriausias Alytui, nes ne tik žino, kaip galbūt ir kiti kandidatai, tačiau ir gali miestui priimti geriausius sprendimus“.

„Neieškojom idealaus žmogaus, ieškojom geriausio, o Česlovas akivaizdžiai – geriausias iš tų, kurie jau kandidatuoja į Alytaus miesto mero postą“, – tvirtino G.Šurkus.

Pasak jo, Č.Daugėlą stipriausiu kandidatu vadina ir dėl to, kad buvęs ir galbūt būsimas meras – su didele patirtimi, kaip liaudyje sakoma – „už vieną muštą 10 nemuštų duoda“.

Primename, kad Č.Daugėla Alytaus miesto meru pirmą kartą buvo išrinktas 2007 metais, tačiau savo kadencijos nebaigė, mat jam buvo pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, o 2010 m. spalio 6 dieną ir atliktas sulaikymas dėl piktnaudžiavimo tarnyba (konkrečiai – miesto stadiono rekonstrukcijoje, kurią atliko jo šeimai priklausanti bendrovė „Kortas“).

Tiesa, teismo nustatytos sumos, kurias Č.Daugėla sumokėjo, pasak jo, buvo simbolinės tūkstantinės, tuo tarpu „užsakovų“ skatinama byla kainavo, nes vien teismams su nušalintuoju meru ir kitais miesto savivaldybės darbuotojais buvo išleista per 200 tūkst. eurų. Su mestais įtarimais ir byla sumenkintas, kritęs paties Č.Daugėlos moralinis autoritetas neturi finansinės išraiškos, tačiau, kaip teigia Alytausgidas.lt šaltiniai, jo ir šeimos įmonės, kritus jų akcijoms , sulaikymo ir bylos metu neteko apie 5 mln. eurų.

Nuo minėtų įvykių prabėgus daugiau nei 8-iems metams, į miesto savivaldybės mero kabinetą grįžti ketinantis Č.Daugėla teigia, kad išties nebuvo tas, kuris neklysta, kažkuo per daug pasitikėjo, kažką dėl nevykdomų darbų ar tuščio politikavimo galbūt įžeidė, jeigu ko nors dar neatsiprašė – tai padarys ir su rinkėjų palaikymu, jeigu tokį gaus, grįš prie darbų Rotušėje.

Įdomu tai, kad kurį laiką nors ir buvo pasitraukęs iš aktyvios politikos, Alytaus ir Lietuvos aktualijoms Č.Daugėla yra neabejingas, dalyvauja Alytaus regiono plėtros taryboje, į kurią jį delegavo Lietuvos darbdavių konfederacija.

alytausgidas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min