Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 01 06, 09:53

Į aplinką išmetamų teršalų normų įgyvendinimas nukeltas iki 2020 m. vidurio

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl pramoninių išmetamų teršalų reglamentuoja integruotą taršos, kurią sukelia pramoninė veikla, prevenciją ir kontrolę, siekiant užkirsti kelią į orą, vandenį ir žemę išmetamiems teršalams, arba, jei tai yra neįmanoma, mažinti jų kiekį, užkirsti kelia atliekų susidarymui. Šia direktyva nuo 2016 m. sugriežtinamos iš dabar veikiančių didesnių kaip 50 MW galingumo kurą deginančių įrenginių į aplinkos orą išmetamų teršalų normos.
Oro tarša
Oro tarša / 123rf.com nuotr.

Vyriausybė, atsižvelgdama į pagrįstus kurą deginančius įrenginius eksploatuojančių įmonių pageidavimus, pasinaudojo direktyvoje numatyta galimybe pateikti Europos Komisijai (EK) pereinamojo laikotarpio nacionalinį planą.  Taip siekta nukelti į aplinkos orą išmetamų teršalų normų įgyvendinimą iki 2020 m. birželio 30 d. į planą įrašytiems kurą deginantiems įrenginiams. Šis atidėjimas reikalingas norint spėti investuoti į taršos mažinimo priemones ir nepadidinti naštos vartotojams.

Į EK pateiktą planą įrašyti šie kurą deginantys įrenginiai: UAB „Kauno termofikacijos elektrinė“, UAB „Vilniaus energija“ – termofikacinė elektrinė Nr. 2 (du taršos šaltiniai), termofikacinė elektrinė Nr. 3 ir Ateities rajoninė katilinė Nr. 8, UAB „Litesko“ fil. „Alytaus energija“ Alytaus rajoninė katilinė ir „Marijampolės šiluma“ Marijampolės rajoninė katilinė.

EK pagal nustatytas taisykles įvertino Lietuvos pateiktą planą ir 2013 m. gruodžio 11 d. jį patvirtino. Plane nurodytos aplinkos oro taršos mažinimo priemonės turi būti įgyvendinamos 2016 m. sausio 1 d. – 2020 m. birželio 30 d. laikotarpiu ir tuo laikotarpiu užtikrinamas plane nustatytų metinių į aplinkos orą išmetamo sieros dioksido, azoto oksidų ir kietųjų dalelių limitų laikymasis.

Kadangi planas skirtas Lietuvai, kiekvienam atskiram kurą deginančiam įrenginiui jame nustatyti reikalavimai bus perkelti į tam įrenginiui eksploatuoti išduodamo taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo sąlygas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min