Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į atlapus Adamkui dėl medalio įsikibęs Borisovas nenuleidžia rankų

Jurijus Borisovas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Jurijus Borisovas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kol kas prieštaringai vertinamo Rusijos piliečio Jurijaus Borisovo advokatas Vytautas Sirvydis nepasiekė, kad byloje, kurioje verslininkas tikisi susigrąžinti atimtą S.Dariaus ir S.Girėno medalį, būtų apklaustas prezidentas Valdas Adamkus.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas atmetė J.Borisovo bei jo gynėjo skundą dėl nepalankaus žemesnės instancijos teismo sprendimo. Tokiam sprendimui reikia teisinės ir pilietinės drąsos, – J.Borisovui atstovaujančio advokato iš esmės nesustebino nepalanki teismo nutartis.

Vienas iš skundo tikslų buvo pasiekti, kad į apklausą teisme dėl medalio įteikimo reikalų būtų kviečiamas asmeniškai V.Adamkus. Tačiau ir šią skundo dalį teismas atmetė.

Pažeidimų neįžvelgė

Kolegijos, susidedančios iš teisėjų Tatjanos Žukauskienės, Algirdo Auruškevičiaus ir Petro Jaržemskio, nutartyje rašoma, kad 2008 metų gruodžio 3 dienos Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo J.Borisovui nepalankus sprendimas civilinėje byloje neturėtų būti keičiamas. „Apeliantas kėlė neteisėtos teismo sudėties problemą. Tačiau kolegija įvertino šio skundo argumentus kaip nepagrįstus. Apeliantas bylos nagrinėjimo metu teikė nušalinimą bylą nagrinėjančiai teisėjai dėl jos veiksmų priimant ieškinį. Paprastai teisėjų procesiniai veiksmai nelaikomi teisėjų šališkumo įrodumu, jeigu nėra kitų objektyvių duomenų apie teisėjo šališkumą nagrinėjamoje byloje“, – vieną iš nutarties motyvų plačiau paaiškino teisėja T.Žukauskienė.

Ji tęsė toliau: „Apeliantas savo skunde taip pat teigė, kad nutartyje dėl kreipimosi į Konstitucinį teismą (KT) teisėja išreiškė savo išankstinę nuomonę dėl bylos baigties, t.y. buvo šališka subjektyviąja prasme. Tačiau šis argumentas taip pat buvo kolegijos atmestas, kolegija sutiko su žemesnės instancijos teismo nuomone."

Beje, KT teisėjai kolegų prašymo dėl J.Borisovo medalio apskritai nenagrinėjo.

Apygardos teismo teisėjų kolegijos nuomone, V.Sirvydis su J.Borisovu nepakankamai motyvavo, kokios bylos aplinkybės galėtų būti išaiškintos, jei V.Adamkų teismas kviestų duoti paaiškinimų, kokias konkrečiai aplinkybes ieškovas įrodinėtų šių paaiškinimų pagrindu.

Skundo autoriai buvę nurodę apie „esminius procesinius pažeidimus“, tačiau teisėjų kolegija juos įvertino tik kaip „tariamus procesinius pažeidimus.“ „Kolegija pažymi, kad procesinių normų pažeidimas arba netinkamas taikymas yra pagrindas sprendimui panaikinti tik tada, jeigu dėl šių procesinių pažeidimų buvo neteisingai išspręsta byla“, – kalbėjo T.Žukauskienė.

Kitaip tariant, kol kas teigiama, kad medalis iš J.Borisovo buvo atimtas teisingai.

Advokatas: teks skųsti

Išklausęs nepalankų teismo sprendimą, J.Borisovo advokatas Vytautas Sirvydis žurnalistams sakė siūlysiąs savo klientui jį skųsti.

„Mano nuomone, Dariaus ir Girėno žygdarbis yra vertas ne tik šio proceso, bet ir kur kas daugiau. Tikslas yra ne tik mano kliento teisių gynimas, bet ir grąžinimas medaliui valstybinio apdovanojimo statuso“, – teismo koridoriuje kalbėjo V.Sirvydis.

Teisininkas pridūrė nenustebęs, kad Temidės tarnams pritrūko ryžto. „Tokiam sprendimui reikia teisinės ir pilietinės drąsos. Oponentas byloje yra institucija, kuri turi esminės reikšmės teisėjų karjeros klausimais. Negali pykti, kad ne visi tos pilietinės drąsos turi“, – kalbėjo advokatas.

J.Borisovas dabar turi tris mėnesius, per kuriuos su savojo advokato pagalba gali kreiptis į Lietuvos aukščiausiąjį teismą.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min