Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į dangų kyla ledo bokštai

Iš 200 tonų ledo 7 skulptoriai išlydys 4–5 metrų aukščio gražiausių Vilniaus barokinių pastatų kopijas. Jie žada savo kūrinius pabaigti šeštadienį – prieš pat čia vyksiančią „Ledo misteriją“.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Iš 200 tonų ledo 7 skulptoriai išlydys 4–5 metrų aukščio gražiausių Vilniaus barokinių pastatų kopijas. Jie žada savo kūrinius pabaigti šeštadienį – prieš pat čia vyksiančią „Ledo misteriją“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus rotušės aikštėje dienomis netyla čirškantys benzininiai pjūklai, kuriais skulptoriai meniškai gamina projektą „Ledinis barokas“. Visu gražumu jų kūrinius miestiečiai pamatys šeštadienį.

Projekto kūrybinis vadovas Mykolas Vildžiūnas tvirtino, kad visi darbai vyksta pagal planą. „Antradienį buvo pastatytas maždaug 1,8 metro būsimų skulptūrų aukštis, trečiadienį kai kas jau užbaigė lipdyti ledo luitus į aukštį, o šiandien kai kurie jau imsis drožinėti ledinių pastatų reljefą“, – sakė menininkas. M.Vildžiūnas juokaudamas prisipažino, kad šiuo metu praktiškai gyvena Rotušės aikštėje ir dirbtuvėse. „Pasakiau namuose – išeinu dviem savaitėms, nelaukit“, – juokėsi M.Vildžiūnas.

Anot jo, visiškai pabaigtas skulptūras vilniečiai pamatys tik šeštadienį, prieš pat čia vyksiančią mini misteriją „Ledo vilkas“. „Žinote, skulptoriai kaip tapytojai – paskutinius potėpius sudeda prieš pat parodos atidarymą“, – šypsojosi projekto kūrybinis vadovas. Jis džiaugėsi, kad kol kas darbas vyksta be traumų, nors pasitaikė, kad griuvo ledo luitai ir krito benzininių pjūklų grandinės.

Pasak M.Vildžiūno, „Ledinio baroko“ mintis kilo dar 2006-aisiais. „Liūdna žiūrėti, kaip žiemą visi eina akis nudelbę į žemę, susisukę į pilkus šalikus. Norėjosi, kad žmonės pakeltų akis“, – kalbėjo menininkas, žadėdamas įspūdingas 4-5 metrų aukščio skulptūras. Projektų sumanytojai vakar džiaugėsi, kad laikosi vėsus oras, nes tai padeda „sukibti“ ledui.

Iš ledo menininkai išlydys gražiausių Vilniaus barokinių pastatų kopijas. Rotušės aikštėje iškils 7 pastatai: Šv. Kotrynos bažnyčia, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Visų šventųjų bažnyčia, Šv. Kazimiero bažnyčia, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčia, Bazilijonų vienuolyno vartai ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia.

Šeštadienį Rotušės aikštėje vyksianti ledo misterija pristatys Gedimino sapno legendą. Inscenizacijoje dalyvaus dainininkas Svaras, Dj Mamania, o šviesų dailininkas Mindaugas Tendziagolskis žada meistriškai apšviesti ledo pastatus. Anot organizatorių, savaitę truksiančio projekto biudžetas siekia 620 tūkst. Lt, iš jų pusę lėšų padengia privatūs rėmėjai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Barokas
Parašykite atsiliepimą apie 15min