Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 27d. 12:01

I.Degutienė apie L.Karalių: kitame darbe savavališkai atostogų išvykęs darbuotojas būtų atleistas

Paviliotas tailandietiškų grožybių Linas Karalius
LŽ nuotr. / Paviliotas tailandietiškų grožybių Linas Karalius

Kitoje darbovietėje nei Seimas, jei darbuotojas be darbdavių žinios išvyktų atostogų, jis būtų atleistas iš darbo, tačiau parlamentaras mandato gali netekti tik surengus jam apkaltą.

Tokią poziciją išreiškė Seimo pirmininkė, konservatorė Irena Degutienė, vertindama žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, esą Seimo narys „vienalietuvininkas“ Linas Karalius leidžia dienas Tailande, užuot dalyvavęs Seimo posėdžiuose.

„Turbūt kitame darbe, jei darbuotojas šitaip pasielgtų ir be niekieno žinios išvažiuotų darbo metu, toks žmogus būtų už pravaikštas atleistas iš darbo, – trečiadienį Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė. – Man gėda dėl tokio elgesio.“  I.Degutienė L.Karaliaus elgesį pavadino netinkamu ir nesuderinamu su Seimo nario etika bei morale.

Pasak jos, Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau pasmerkė L.Karaliaus ir frakcijos „Viena Lietuva“ seniūno Aleksandro Sacharuko elgesį. Pastarasis, norėdamas sudaryti įspūdį, kad L.Karalius dalyvauja pratęstos Seimo sesijos posėdžiuose, 13 kartų pasinaudojo kolegos balsavimo kortele.  Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, esą parlamentaras ilsisi Tailande.

„Vienintelė šiandien teisinė galimybė – būtent apkalta. Tam, kad apkalta Seimui nariui būtų pradedama svarstyti Seime, reikia surinkti parašus, ne mažiau kaip 29 parašus. Kiek žinau, tokia iniciatyva jau yra ir, ko gero, artimiausiu metu man tie parašai bus įteikti“, – trečiadienį sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė teigė negalinti atsakyti dėl valdančiųjų frakcijų narių paramos apkaltos procesui.  Paklausta, kaip vertina žiniasklaidoje pasirodžiusius teiginius, esą A.Sacharukas stebisi, kodėl būtent jis buvo nubaustas dėl balsavimo už kitą parlamentarą, I.Degutienė teigė tokio elgesio nesuprantanti.

„Seimo narys, kuris šitaip kalba ir nesuvokia savo padarytų klaidų, švelniai tariant, iš tiesų aš nelabai suprantu, kodėl taip yra. Arba galbūt galima manyti, kad (tai yra – BNS) šio Seimo naujokai, kurie nelabai susigaudo situacijoje, bet kitas dalykas, svarbiausia, kad Seimo narys turi suvokti, jog yra išrinktas žmonių“, – svarstė konservatorė. 

Ji apgailestavo, kad kartais į parlamentą pakliūva atsitiktinių žmonių, kurie nesuvokia politiko atsakomybės.  L.Karalius ir A.Sacharukas į Seimą išrinkti pagal pramogų verslo atstovų įkurtos Tautos prisikėlimo partijos (TPP) sąrašą. Vėliau skilus šiai partijai tapo frakcijos „Viena Lietuva“ nariais. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min