Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė: dėl po apkaltos susidariusios padėties gali vėl tekti kreiptis į Konstitucinį Teismą

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, komentuodama balsavimo dėl apkaltos Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui rezultatus, neatmetė, kad Seimui gali tekti dar kartą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis paaiškintų, ar parlamentaras Aleksandras Sacharukas gali toliau dirbti Seime.

Spalio pabaigoje tiek šį politiką, tiek Seimo narį Liną Karalių KT pripažino šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą Seimo nario priesaiką. Tačiau po ketvirtadienį parlamente vykusio balsavimo iš Seimo pašalintas tik L.Karalius.

„Šiandien Seimo narys A.Sacharukas, pažeidęs Konstituciją ir sulaužęs priesaiką, lieka Seime su sulaužyta priesaika, tai yra jis yra neprisiekęs. Iš tiesų iškyla teisinis klausimas – kaip tada reikia toliau elgtis. Diskutuosime šiuo klausimu ir galbūt pasitarę su teisininkais, priėmę nutarimą Seime kreipsimės į KT, kad šis išaiškintų šią situaciją“, – sakė I.Degutienė.

„Šiandien Seimo narys A.Sacharukas, pažeidęs Konstituciją ir sulaužęs priesaiką, lieka Seime su sulaužyta priesaika, tai yra jis yra neprisiekęs. Iš tiesų iškyla teisinis klausimas – kaip tada reikia toliau elgtis.Tiesa, parlamento vadovė pabrėžė, jog į šį klausimą reiktų labiau įsigilinti, mat pagal konstitucinę doktriną KT sprendimai yra neskundžiami ir nekomentuojami, taigi Seimas negali kvestionuoti pačios KT išvados. Tačiau, anot jos, gali tekti aiškintis dėl to, kaip parlamentas turėtų elgtis su Seimo nariu, kuris faktiškai nėra prisiekęs.

Už tai, kad mandato netektų L.Karalius, ketvirtadienį balsavo 89 Seimo nariai, už tai, kad iš Seimo buvo pašalintas A.Sacharukas, pasisakė 80 politikų. Parlamentaras per apkaltą netenka mandato, jei už tai pasisako bent 85 politikai. Komentuodama balsavimų dėl apkaltų rezultatus I.Degutienė sakė, jog jie netikėti, tačiau ji įžvelgė ir minusių, ir pliusų. „Pliusus kokius? Nustokim kalbėti apie kolektyvinę atsakomybę. Aš noriu padėkoti 89 Seimo nariams, kurie balsavo už, ir tiems 80, kurie balsavo už tai, kad Seimo nariui A.Sacharukui būtų atimtas mandatas. Iš 140 didžioji dauguma – 80 balsavo treisingai, suprasdami savo konstitucines teises ir pareigas. Taigi nevisiškai čia viskas yra taip juodai,<...> tačiau, be abejo, dar yra apie ką pamąstyti.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min