Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė ir M.Saakašvilis aptarė Gruzijos modernizavimą ir ryšių su Vakarais stiprinimą

I.Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / I.Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė su oficialiu vizitu vieši Gruzijoje. Pirmadienį Lietuvos parlamento vadovė apsilankė Vilniaus skvere Tbilisyje ir apžiūrėjo Samebos katedrą.

Lietuvos parlamento vadovė pirmadienį asmeniniu Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio kvietimu išvyko į Batumio miestą, kur susitiko su Gruzijos vadovu.

Susitikime buvo aptarti strateginiai saugumo klausimai, kalbėta apie geopolitinę padėtį Pietų Kaukazo regione, dvišalio Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimo aktualijas ir perspektyvas, ryšius su Europos Sąjunga.

Seimo pirmininkė perdavė Gruzijos vadovui Lietuvos žmonių sveikinimus artėjančios Nepriklausomybės šventės proga.

„Noriu Jus patikinti, kad Lietuvos užsienio politika nepasikeitė, ji išlieka tokia pati, kaip ir visus dvidešimt metų. Tačiau svarbiausia, kad ne tik politikai palaiko Gruziją. Paprasti Lietuvos žmonės palaiko gruzinų tautą ir Jus supranta. Tai daug svarbiau nei vieno politinė parama“, – sakė I. Degutienė prisimindama visas akcijas, kurios buvo skirtos paremti Gruziją ir kuriose dalyvavo daugybė Lietuvos žmonių.

Gruzijos prezidentas pabrėžė, kad jo vadovaujamai šaliai labai malonu jausti tokią paramą. Pasak jo, baisiausias įsivaizduojamas dalykas – jei vieną dieną gruzinų tauta suprastų, kad yra palikta viena.

I.Degutienės nuomone, šiuo metu yra būtina stiprinti Lietuvos ir Gruzijos verslo ryšius, o Gruzijai daugiau dėmesio skirti laisvos prekybos sutartims su Europos Sąjunga pasiekti.

„Šie darbai labai ženkliai prisidėtų prie Gruzijos ryšių su likusiu demokratiniu pasauliu sustiprinimo, prie Gruzijos modernizacijos ir reikalingų reformų“, – sakė I.Degutienė.

Susitikimo metu buvo pristatyta idėja artimiausiu metu Gruzijoje surengti Demokratijų bendrijos, kuriai šiuo metu Lietuva pirmininkauja, forumą. Prezidentas M.Saakašvilis pritarė šiai minčiai ir pažymėjo, kad Demokratijų Bendrijos idėjos ir darbai yra labai reikšmingi Gruzijai. Taip pat Gruzijos vadovas išsakė viltį, kad artimiausiu metu Lietuvos parlamentas apsvarstys ir priims Gruzijos teritorinį vientisumą remiančią rezoliucija, kuri būtų labai svarbi jo šaliai ir visiems gruzinams.

Kalbant apie ES ir JAV politiką Rusijos atžvilgiu, buvo pažymėta, kad situacija Rusijoje yra dažnai pristatoma esanti daug geresnė, nei yra iš tiesų.

„Vakarai neturėtų apsigauti, kai jiems teigiama, kad Rusija pasikeitė. Rusija nepasikeitė, nors pastaruoju metu skiriama daug pastangų tuo įtikinti Vakarų politikus. Parodykite man, kur Rusijoje įvyko konkretūs pasikeitimai? Niekas man negali pateikti jokių konkrečių pavyzdžių“, – sakė M.Saakašvilis.

Po šio susitikimo Lietuvos Seimo pirmininkė ir Gruzijos prezidentas vienu lėktuvu išvyko į senąją Gruzijos sostinę – Kutaisį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min