Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 16d. 10:30

I.Degutienė: M.Laurinkus iš Gruzijos atšauktas ne be pagrindo

Priedangos operacija: kol M.Laurinkus pozavo fotografams, D.Dabašinskas slapstėsi Seimo užkaboriuose.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / M.Laurinkus

Seimo pirmininkė Irena Degutienė mano, kad Mečys Laurinkus iš ambasadoriaus Gruzijoje pareigų atšauktas ne be pagrindo ir tai gali būti susiję su atliekamu parlamentiniu tyrimu dėl galimai Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo.

„Prezidentė turi teisę atšaukti ir, matyt, yra pagrindo tai daryti. Manau, kad tai gali turėti sąsajų su su CŽV kalėjimo tyrimo komisijos veikla. M.Laurinkus buvo vienas iš apklaustųjų. Galbūt ten yra kažkokių dalykų, dėl kurių prezidentė taip ir apsisprendė“, – trečiadienį Žinių radijui sakė I.Degutienė.

Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas trečiadienį BNS patvirtino, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį kreipėsi į Vyriausybę dėl buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Mečio Laurinkaus atšaukimo iš ambasadoriaus Gruzijoje pareigų, nes jis prarado šalies vadovės pasitikėjimą.

Nuo 1998 birželio iki 2004 balandžio pabaigos VSD vadovavęs M.Laurinkus gruodžio pradžioje liudijo parlamentinį tyrimą dėl galimai Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo atliekančiam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK). Po jo posėdžio buvęs Valstybės saugumo departamento direktorius žurnalistams tvirtino nieko apie tokį kalėjimą nežinąs.Manau, kad tai gali turėti sąsajų su su CŽV kalėjimo tyrimo komisijos veikla. M.Laurinkus buvo vienas iš apklaustųjų.

Tuo metu praėjusią savaitę nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas NSGK pareiškė, kad jam būnant prezidentu 2003 metų pavasarį ar vasarą M.Laurinkus jo teiravosi apie galimybę į Lietuvą įvežti terorizmu kalinamus asmenis.

 M.Laurinkus patvirtino, kad toks pokalbis buvo, bet sakė, jog klausimas buvo teorinis. „Žinoma, kad toks pokalbis buvo, bet dėl galimybės ateityje, tada, kai mes galbūt tapsime NATO nariais. Žinojau ir privalau žinoti, kas vyksta pasaulyje ir kad tokia praktika vyksta. Beje, jos nepaneigė ir Bushas (JAV prezidentas George'as W.Bushas – BNS), na, žymiai vėliau. Bet iš tikrųjų praktika vyko ir aš paklausiau, kokia būtų prezidento pozicija“, – BNS penktadienį sakė M.Laurinkus.

„Prezidento atsakymas buvo neigiamas. Ir aš pasakiau: mes laikysimės tos pozicijos, kurią jūs pasakėte. Čia truputį viskas mistifikuota yra“, – telefonu iš Tbilisio sakė M.Laurinkus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas atlieka tyrimą, ar pagrįsti žiniasklaidos pranešimai, kad netoli Vilniaus 2004–2005 metais veikė slaptas Jungtinių Valstijų CŽV kalėjimas įtariamiems teroristams.

„ABC News“ teigimu, tardymo centras, kuriame kalinti aštuoni grupuotės „Al Qaeda“ kovotojai, veikė nuo 2004 metų rugsėjo iki 2005 metų lapkričio mėnesio.

M.Laurinkus ambasadoriaus Gruzijoje pareigas eina nuo 2008 metų rugsėjo. Prieš tai nuo 2004 metų jis buvo Lietuvos ambasadorius Ispanijoje.

Prezidentė D.Grybauskaitė yra sakiusi, kad turi „netiesioginių įtarimų“, jog CŽV kalėjimas Lietuvoje veikė. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min