Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė paragino kurti bendrą Baltijos ir Šiaurės šalių informacinę erdvę

Irena Degutienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltijos Asamblėjos 29–ojoje sesijoje Rygoje dalyvaujanti Seimo pirmininkė Irena Degutienė pasiūlė kurti bendrą Baltijos ir Šiaurės šalių informacinę erdvę ir grįžti prie Šiaurės gynybos sąjungos idėjos.

Lietuvos parlamento vadovė, kalbėdama Latvijos Saeimoje vykstančioje Baltijos Asamblėjos sesijoje, pasiūlė pradėti įkūnyti jau ne pirmus metus pokalbiuose išsakomą, tačiau niekaip neįgyvendinamą idėją dėl bendros Baltijos bei Šiaurės šalių informacinės erdvės sukūrimo.

„Ši iniciatyva neabejotinai padidintų mūsų informacinį saugumą, kuris, beje, šiandien neleistinai nuvertintas, nustumtas į nuošalę ir atvertas išoriniam informaciniam ir ideologiniam poveikiui. Būtų tikrai tikslinga, jei Baltijos šalių televizijos keistųsi savo programomis, reguliariai informuojančiomis apie savo šalių aktualijas, tradicijas, kultūrą“, – sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkės nuomone, Šiaurės šalių televizijų programos šią informacinę erdvę be jokių abejonių galėtų papildyti ir praplėsti.

„Baltijos šalių gyventojams tai suteiktų galimybę tiek istoriškai, tiek kultūriškai pasijusti Šiaurės Europos dalimi, o tuo tarpu Šiaurės šalių gyventojams tai padėtų iš naujo atrasti Baltijos šalis“, – sakė Lietuvos parlamento vadovė.

I.Degutienė taip pat priminė ir Šiaurės gynybos sąjungos idėją.

„Diskusijos šia tema Šiaurės šalyse ypač suaktyvėjo 2008 metais, po Rusijos ir Gruzijos karo. Būtų įdomu žinoti, ar Šiaurės šalys, projektuodamos gynybos sąjungą, mato joje ir Baltijos valstybes? – klausė Seimo pirmininkė. – Integralios Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos sąjungos projektas ne tik sustiprintų Baltijos valstybių saugumą, bet ir padėtų tapti integralia Šiaurės šalių „saugumo bendruomenės“ dalimi, o tai savo ruožtu padidintų viso regiono „in corpore“ saugumą“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Irena Degutienė
Parašykite atsiliepimą apie 15min