Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė prašo kol kas nepriimti naujų kiaulių kompleksų veiklą reglamentuojančių teisės aktų

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė antradienį informavo premjerą Andrių Kubilių, kad jos ir nemažos dalies Seimo narių netenkina Vyriausybės patvirtintos išvados dėl gyvulininkystės ir paukštininkystės kompleksų keliamų problemų.

I.Degutienė pažymėjo, kad šios išvados netenkina ir šias problemas į viešumą iškėlusių visuomenės atstovų, kurie dalyvavo premjero sudarytoje darbo grupėje.

2009 m. lapkritį Seimo pirmininkė I.Degutienė kreipėsi į premjerą A.Kubilių prašydama išnagrinėti bendruomenių ir pavienių piliečių reiškiamą nepasitenkinimą dėl kiaulių kompleksų keliamų problemų. Minėtoms problemoms spręsti 2009 m. gruodį Ministro pirmininko potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kurios išvadoms 2010 gegužę buvo pritarta Vyriausybės posėdyje.

„Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad Vyriausybė, nustatydama maksimalų leidžiamų vienu metu laikyti sutartinių gyvulių kiekį, bet šio reikalavimo netaikydama jau veikiantiems kiaulių kompleksams deramai neišsprendžia šiandien susikaupusių problemų, kad Vyriausybė, priimdama nutarimą dėl sutartinių gyvulių skaičiaus, rėmėsi neoficialiais kitų valstybių duomenimis, neatsižvelgė, kad Lietuvoje didžiausią problemą sudaro jau veikiančių kiaulių fermų koncentracija vienoje vietoje ir nėra nustatyti privalomi atstumai tarp fermų, kad nėra aiškios metodikos kas ir kaip nustato tikrąjį užauginamų kiaulių skaičių per metus, todėl darant išvadas remiamasi pačių savininkų pateikiamais duomenimis, kad poveikio aplinkai veiklos vertinimu rūpinasi ir už jį tiesiogiai apmoka pats suinteresuotas asmuo, todėl tokia praktika nekelia visuomenės pasitikėjimo ir sudaro rimtas prielaidas korupcijai“, – rašoma I.Degutienės rašte premjerui.

I.Degutienė taip pat informavo premjerą, kad yra gavusi 17–os Seimo narių ir Žaliųjų judėjimo prašymus sudaryti Seime darbo grupę, kuri įvertintų premjero sudarytos darbo grupės tyrimo medžiagą, ministerijų parengtus teisės aktus, visuomenės pasiūlymus ir pateiktų Vyriausybei savo siūlymus dėl gyvulininkystės ir paukštininkystės kompleksų keliamų problemų sprendimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min