Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė siūlo opozicijai keisti vangiai dirbantį Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką K.Komskį

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė siūlo opozicijai keisti, anot I.Degutienės, vangiai dirbantį Antikorupcijos komisijos pirmininką „tvarkietį“ Kęstą Komskį, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

I.Degutienė kreipėsi į opozicijai priklausančių socialdemokratų, „Tvarkos ir teisingumo“, Krikščionių partijos bei Darbo partijos frakcijų vadovus prašydama svarstyti galimybę Seimo Antikorupcijos komisijai pateikti kitą – veiklų ir nepriekaištingos reputacijos kandidatą į šios komisijos pirmininko vietą.

Pagal Seimo statutą Antikorupcijos komisijos pirmininką siūlo opozicija.

Seimo pirmininkė pastebi, kad visuomenė ir Seimo nariai ne kartą Antikorupcijos komisijos veiklą įvertino blogai. I.Degutienės nuomone, komisijos veikla svariai priklauso nuo komisijos pirmininko darbo, nuo jo požiūrio ir sugebėjimo organizuoti darbą, nuo jo pelnyto autoriteto visuomenėje.

Seimo pirmininkė priminė, kad dar pernai rudenį, sakydama kalbą Seimo pirmųjų darbo metų sukakties proga, pabrėžė, jog Seimas prastokai vykdo Konstitucijos suteiktą prievolę vykdyti parlamentinę kontrolę, kad patiems Seimo nariams tenka nemaža atsakomybės dalis dėl vangios kovos su korupcija ir šešėline ekonomika, kad Seimo Antikorupcijos komisijos veikla dažnai yra pernelyg vangi ir neatnešanti konkrečių ir piliečių laukiamų rezultatų.

Parlamento vadovė pabrėžia, kad Seimas ir Vyriausybė dar pernai kovą su korupcija paskelbė vienu iš svarbiausių prioritetų, tačiau iki šiol aiškiai matomų teigiamų pasiekimų nėra.

„Pastaruoju metu prezidentė ir Vyriausybės vadovas išsakė nemažai priekaištų tarnyboms, kurių paskirtis yra kovoti su korupcija. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas pranešė turįs informacijos apie didelio masto kontrabandines ir kitokias nelegalias lėšas, iš kurių finansuojamos politinės partijos, turinčios įtakos rajonuose šalia Kaliningrado srities“, – rašoma I.Degutienės rašte opozicijos frakcijų vadovams.

Seimo pirmininkės nuomone, Antikorupcijos komisijos pirmininkui nedera viešai girtis žinant, kaip veikia kontrabandinė sistema, kas jai vadovauja, ir nesiimti jokių veiksmų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min