Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė teigia, kad numačius 35 dienų atostogas Seimo naujokai išloštų

Seimas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad įteisinus 35 dienų parlamentarų atostogas Seimo naujokai išloš, tačiau dalis parlamentarų pagal išdirbtą stažą gautų ne visus priklausančius laisvadienius.

„Aš ar kitas Seimo narys, kuris dirba ketvirtą ar penktą kadenciją, tai yra daugiau negu 15 metų, mes palošiame net ir su 35 dienų atostogomis. Be abejo, tie Seimo nariai, kurie dirba pirmą kadenciją,  išlošia. Taigi šiandien paimtas tik vidurkis ir tai yra tik pasiūlymas, kuris nėra pats blogiausias variantas, bet nėra ir pats geriausias“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

I.Degutienė aiškino, kad yra „labai daug žmonių“, kuriems fiksuotos didesnės nei tradicinės 28 dienų atostogos.

Seimo pirmininkės tikinimu, oficialiai parlamentarų atostogos yra įteisintos Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Moldovoje, tuo metu nei Latvijoje, nei Estijoje, nei Lenkijoje tai nėra reglamentuota.

„Pagal dabar galiojančius visus teisės aktus šiandien yra labai daug žmonių, ypač valstybės tarnyboje dirbančių, tai ir mokytojai, ir dėstytojai, ir medikai, kuriems yra fiksuotos 35 dienos, o kitiems ir dar daugiau – iki 42“, – teigė I.Degutienė.

Ji taip pat pabrėžė, kad jos ir kelių kitų parlamentarų vardu įregistruotos Seimo Statuto pataisos yra tik pasiūlymas, kuris dar gali būti taisomas. Be to, ateityje esą svarstoma rengti atskirą parlamentarų atostogas reglamentuojantį įstatymą.

Seimo pirmininkės tikinimu, oficialiai parlamentarų atostogos yra įteisintos Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Moldovoje, tuo metu nei Latvijoje, nei Estijoje, nei Lenkijoje tai nėra reglamentuota.

Seimo posėdžių sekretoriate praėjusią savaitę registruotu pasiūlymu numatoma, kad už kiekvienus kadencijos metus tarp pavasario ir rudens sesijų parlamentarams būtų suteikiamos kasmetės 35 dienų mokamos atostogos. Neišnaudoję atostogų vasarą parlamentarai jas galėtų pasiimti pasibaigus rudens sesijai, atostogų nepanaudojus, jos nebūtų nei perkeliamos kitiems metams, nei kompensuojamos.

Toks siūlymas Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotas I.Degutienės bei Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino ir jo pavaduotojos Vidos Marijos Čigriejienės vardu.

Seimo Statuto pataisų projektą, kuriomis būtų įteisintos Seimo narių atostogos, yra registravęs ir Seimo narys Saulius Stoma.

S.Stoma siūlo nustatyti, kad Seimo nariui būtų suteikiamos 28 kalendorinių dienų kasmetės atostogos, Seimo nario pasirinktu ne sesijų metu Seimo valdybos sprendimu. Viena iš kasmečių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip 14 kalendorinių dienų. Toks siūlymas – artimiausias Darbo kodekse reglamentuotoms visų dirbančiųjų atostogoms.

Seimą įtvirtinti kasmetes parlamentarų atostogas dar 2004 metais nutarimu įpareigojo Konstitucinis Teismas (KT), tačiau iki šiol šis nutarimas neįgyvendintas, nors bandymų parlamente ir buvo.

KT 2004 metais priėmė nutarimą, kuriuo paskelbė, kad Seimo nario mandatas yra nepertraukiamas, tačiau taip pat konstatavo, jog Seimas turi nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kad parlamentarams būtų įtvirtinta galimybė į kasmetines atostogas.

Metais vėliau KT išaiškino šį savo nutarimą, nustatydamas, kad visi Seimo nariai turi būti išėję atostogų vienų metu – tada, kai nevyksta Seimo, jo komitetų ir kitų struktūrinių padalinių posėdžiai. „Seimas įstatymu turi teisę nustatyti Seimo nario kasmetinių mokamų atostogų trukmę, atostogų apmokėjimo dydį, kitas sąlygas“, – rašoma išaiškinime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min