Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Indoneziją su Seimo ir KT atstovais vykusios vertėjos kelionė kainavo per 10 tūkst. litų

Pinigai
15min.lt nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
A A

Į Indoneziją kartu su Seimo ir Konstitucinio teismo (KT) atstovais vykusios vertėjos kelionei iš Seimo rezervo fondo buvo skirta per 10 tūkst. litų, rašo „Lietuvos rytas“.

Į Indoneziją, Džakartą vyko KT pirmininkas Kęstutis Urbaitis ir šio teismo teisėja Toma Birmontienė. Jie liepą dalyvavo Indonezijos KT įsteigimo 8-osioms metinėms skirtoje konferencijoje. Į šį renginį vyko ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Stasys Šedbaras, taip pat Seimo pirmininkės patarėjas Egidijus Rumbutis.

Nors pastarųjų kelionės išlaidas apmokėjo kviečiančioji pusė, savaitės išvykai iš Seimo rezervo lėšų buvo atseikėta per 12 tūkst. litų.

Didžiąją išlaidų dalį – per 10 tūkst. litų – sudarė kartu su Seimo atstovais į Indoneziją vykusiai vertėjai pirkti lėktuvo bilietai ir viešbutis. Dar beveik du tūkstančiai litų buvo sumokėta dienpinigių, taip pat pirktos vizos, draudimo paslaugos.

Konstitucinio teismo teisėjų kelionės išlaidas irgi apmokėjo renginio organizatoriai, tačiau mūsų šalies teismui teko sumokėti už draudimą, vizas. K.Urbaičiui taip pat buvo skirta 563 litai, o T.Birmontienei 513 litų dienpinigių.

Į Indoneziją Lietuvos atstovai teigė keliavę pasidalinti patirtimi.

„Ši gyventojų skaičiumi didelė šalis vykdo ekonomines ir teisės reformas, todėl jai svarbi kitų žemynų valstybių, tarp jų ir Europos, vykdžiusių demokratines reformas, sukūrusių veiksmingą žmogaus teisių apsaugos sistemą, patirtis“, – paaiškino KT atstovai.

T.Birmontienė konferencijoje skaitė pranešimą „Lietuvos konstitucinio teismo doktrina – priemonė demokratinėms institucijoms plėtoti“.

Tuo tarpu Seimo pirmininkės patarėjas E.Rumbutis, paklaustas apie kelionės svarbą, nebuvo itin kalbus: „Sužinojome, kad ir musulmonai gali mėginti kurti demokratiją, ir jiems visai neblogai sekasi“.

Vasaros viduryje jau buvo ištuštinti daugelio Seimo komitetų kelionių limitai, bet parlamentarai ir toliau neša prašymus išleisti juos į įvairias komandiruotes. Neseniai Seimo valdyba atmetė itin dažnai keliaujančio Žmogaus teisių komiteto vedlio Armino Lydekos prašymą komandiruoti jį į Kiniją.

„Ši šalis mažai ką bendra turi su žmogaus teisėmis. Be to, Žmogaus teisių komiteto vadovas veržėsi į ekonominį renginį“, – neigiamo Seimo valdybos sprendimo aplinkybes paaiškino opozicijos lyderis Vytautas Gapšys.

Tačiau „darbietis“ buvo linkęs pateisinti S.Šedbaro vadovaujamos delegacijos išvyką į Indoneziją – esą ten Lietuvos atstovai neturėjo laiko pramogauti ar ilsėtis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min