Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 13d. 15:16

Į Jūros šventę – savojo lobio

Jūros šventės 2010 akimirka.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Jūros šventės.

Šiųmetė Jūros šventė keičia kryptį ir kviečia ne tik stebėti įspūdingą renginių programą, bet ir aktyviai įsitraukti patiems.

Liepos 29 dieną intriguojančiu šūkiu „Atrask savo lobį“ prasidės tris dienas truksiančios nuotykių ir savojo lobio paieškos.

Lobiu džiaugsis aktyviausi ir atkakliausi šventės dalyviai. Visas tris dienas vyks interaktyvus žaidimas „Atrask savo lobį“. Netrukus prasidės dalyvių registracija. Organizatoriai kviečia visus norinčius susiburti į lobių ieškotojų komandas iš 2–4 asmenų, susikurti savitą įvaizdį, kuris padėtų išsiskirti ir kurti bendrą smagią šventės atmosferą.

Žaidime dalyvaus tik atrankinį turą praėjusios komandos, atitiksiančios Jūros šventės įvaizdį ir idėją. Kiekvieną dieną jos gaus po penkias užduotis, kurios susijusios su žymiomis Klaipėdos vietomis, šventės renginiais.  Į žaidimą tikimasi pakviesti apie dvidešimt komandų. Už kiekvieną atliktą užduotį komandoms bus skiriami specialūs įvertinimai – jūriai.  Komanda, surinkusi daugiausiai jūrių, laimės didįjį prizą, kurį įsteigė bendrovė „DFDS Seaways“. Taip pat aktyviausiai lobio ieškotojai bus apdovanoti bilietais-kvietimais į visas draugiškas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes, vyksiančias naujojoje Klaipėdos sporto ir pramogų arenoje.

Prieš pat Jūros šventę Klaipėda, o tuo pačiu ir visa Lietuva, gaus didelę dovaną:  Europos vyrų krepšinio čempionato proga bus atplukdyta 80 tūkst. krepšinio kamuolių.  10 tūkst. kamuolių liks Klaipėdoje.

„Šventės metu kviesime klaipėdiečius ir svečius į Oranžinę salą Mažvydo alejoje pripūsti šiuos kamuolius. Tie, kurie visas tris dienas dalyvaus kamuolių pūtimo akcijoje, bus užregistruoti, o per Europos čempionato metu Klaipėdoje vyksiančią kitą akciją šie žmonės bus pakviesti kartu mušti kamuolius ir siekti rekordo“, – pasakojo šiųmetės šventės režisierius Rimantas Pelakauskas.

Rugpjūčio 29 dieną visuose Europos čempionato miestuose vienu metu žmonės mušinės 60 tūkstančių kamuolių. Praėjusiais metais lenkai vienu metu mušinėjo 35 tūkst. kamuolių.  Organizatoriai kviečia visus mylinčius krepšinį prisidėti prie akcijos ir gauti dovanų išskirtinį, čempionatui specialiai pagamintą kamuolį.

„Lobiu pavadinčiau ir Jūros šventės naujovę – Sūkurių salą Atgimimo aikštėje,  kurioje visas tris dienas vyks šokių vakarai. Ten bus galima susirasti sau draugą arba draugę. Juk tai irgi lobis. Čia uostas, o į uostą atplaukęs žmogus pirmiausiai nori pasilinksminti: vyras nori apkabinti moterį ir su ja pašokti“, – šventės lobius vardijo režisierius.

Sūkurių saloje bus galima ir išmokti šokti. Pirmąjį vakarą šokiai prasidės salsos ritmu. Radosi daug salsos mėgėjų iš visos šalies, norinčių atvykti ir šėlti kartu. Staigmena šio šokio gerbėjams – į salsos vakarą atvyks šokėjas profesionalas iš Kubos.

Šioje saloje taip pat vyks gatvės šokių čempionatas, šokio gerbėjai bus kviečiami išbandyti jėgas konkursuose ir laimėti vertingų prizų.

Svajų saloje prie Meridiano rinksis jaunieji talentai. Čia vyks konkursai, bus galima patiems pasigaminti suvenyrų, dovanų.  Šventės rengėjai žada, jog iš šios salos žmonės irgi neišeis tuščiomis.

Šiemet šventė keičia kursą. Pro vartus įžengę svečiai taps nebe stebėtojais, ne tik žiūrovais ir klausytojais, bet aktyviais dalyviais. Jie žais, šoks, dainuos, kurs,  varžysis, šėls kartu.

„Jūros šventė Klaipėdai yra tikras lobis. Tai pajamų šaltinis miestui, o verslininkai, tautodailininkai, manau, taip pat nesiskundžia, nes iš to, kaip labai jie nori dalyvauti ir kaip to laukia, akivaizdu, jog jiems tai irgi lobis. Dar vienas lobis – pati šventės tradicija, jos aura, nuotaika ir, žinoma, žmonės.  Salos  bus pilnos perlų, kuriuos kiekvienas galės pasirinkti pagal savo skonį – scenose, aikštėse, koncertuose. Tačiau brangiausias lobis – Klaipėdos žmonės, kurie prisideda organizuojant šventę, ateina, siūlosi surengti pasirodymus, padėti kurti šventinę atmosferą. Tai maloniai stebina ir džiugina“, – sakė R.Pelakauskas.

Jūros šventė šiemet vyks liepos 29–31 dienomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min