Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 5d. 14:08

Į kartotinius mokymus Rukloje atvyksta 160 rezervo karių

Parengtojo rezervo kariniai mokymai
Rimvydo Švedo nuotr. / Parengtojo rezervo kariniai mokymai

Rugpjūčio 6 dieną į „Geležinio Vilko“ brigados Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje, (Jonavos r.) atvyks per 160 parengtojo rezervo karių. Kariai atvyksta iš Vilniaus ir Utenos regionų. Tris savaites truksiančių mokymų metu kariai susipažins su naujausia ginkluote, karine technika, atnaujins taktikos žinias ir įgūdžius treniruodamiesi veikti individualiai ir padalinio sudėtyje.

Kovinis rengimas nėra vienkartinis procesas, užbaigiamas atlikus privalomąją pradinę 9 mėnesių karo tarnybą, todėl pradinės karo tarnybos metu įgytos žinios ir įgūdžiai yra išlaikomi ir gilinami tarnybos rezerve metu. Į parengtojo rezervo karinius vienetus privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę karo prievolininkai skiriami privaloma tvarka arba jiems pareiškus norą.

Rezervo kariai kartu su kariniu vienetu, kuriam jie yra priskirti, treniruojasi 20-30 dienų per penkerius metus ir būtų šaukiami atlikti užduotis tik ekstremalių situacijų atvejais, penktadienį praneša KAM.

Parengtojo rezervo kariai dalyvaus rugpjūčio 16-26 dienomis Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vyksiančiose vertinamosiose lauko taktikos pratybose „Stiprus Husaras“, kuriose kartu su kariais iš Karaliaus Mindaugo Husarų, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų, taip pat dalyvaujant karių kuopoms iš Lenkijos ir iš JAV treniruosis vykdyti NATO 5-ojo straipsnio operacijas – atlikti taktinį žygį, gynybą ir puolimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min