Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 15:00 , Atnaujinta: 2020 birželio 30d. 17:08

Į kauniečio sodybą nuslinko šlaitas, o tik ką išasfaltuota gatvė virto upeliu: kodėl neįrengė bortelių?

Neseniai nauju asfaltu padengta Kauno Šaldytuvų gatvė gyventojams sukėlė ne džiaugsmą, o galvos skausmą: po stipresnio lietaus ėmė kimštis kanalizacija, važiuojamoji danga virto prastą kvapą skleidžiančiu upeliu, kol galiausiai neatlaikęs į vieną iš kiemų nuslinko šlaitas, dalis naujai išpilto asfalto „pakibo ore“. Dar prasidėjus remontui, gyventojai reikalavo įrengti bortelius, bet jų nebuvo paisoma.

Po šeštadienį Kaune praūžusios liūties į 15min kreipėsi Šaldytuvų gatvės Šančiuose gyventojai, pasiskundę tuo, kad gatvė buvo naujai išasfaltuota, bet pamiršta suformuoti lietaus nutekėjimo bortelius. Įtardami kilsiančią problemą, žmonės dar prieš keletą savaičių kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, prašydami sutvarkyti trūkumus, bet nieko nebuvo imtasi, nors žadėta. Šeštadienį liūtis nuardė dalį gatvės šlaito ir nuplukdė ją gyventojui Dimai Stepanovui į kiemą. Atsivėrė ir požeminės komunikacijos.

„Ten, kur pas kaimynų nučiuožė šlaitas, gal 10 centimetrų krašto asfalto jau kabo ore. Pravažiavus sunkiasvorei mašinai, gali įvykti ir didesnė griūtis. Jaudinamės dėl savo gatvės būklės, juk ji buvo išasfaltuota naujai – gal prieš tris savaites baigė darbus. Išasfaltavo, pamatėm, kad bus bėda. Kadangi į kaimynų sklypą jau anksčiau buvo gabalėlis šlaito nučiuožę, prašėme įrengti apsauginius bortelius, kreipėmės į savivaldybės Miesto tvarkymo skyrių. Teigė, kad davė nurodymus darbų vykdytojui suformuoti „dešriukus“ kaip autostradoje prie krašto, bet tai nebuvo padaryta.

Mes patys vežėme ir pylėme tarkuoto asfalto, kad vanduo nubėgtų žemyn, o ne į mūsų kiemus. Iki kelio remonto buvo susiformavęs įdubimas asfalte, kuriuo ir nubėgdavo vanduo“, – 15min pirmadienį pasakojo Šaldytuvų gatvės gyventoja Aura.

Ji papasakojo, kad šeštadienį pradėjus stipriai lyti, užsikimšo gatvėje esantis šulinys – pro šulinio dangtį ėmė veržtis gal 50 centimetrų aukščio „fontanas“. Gyventojai iškvietė avarinę tarnybą, tačiau ji atvyko tik praėjus dviem valandom. Per tą laiką didžiulis vandens srautas – tiek lietaus, tiek nuotekų, trijose vietose išjudino šlaitą. Nusmukęs šlaitas apgadino kaimynų tvorą. Ant jos, kaip pasakojo Aura, užsiklijavo gal pusė metro molio. Avarinė tarnyba, moters teigimu, išvažiavo taip ir neatkimšusi kanalizacijos.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Semiama gatvė Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Semiama gatvė Kaune

„Savivaldybės atstovė mano kaimynui Dimai, į kurio sodybą ir nuslinko šlaitas, patarė jį savom lėšom susitvarkyti. Bet, kiek suprantu, žemė nuo tvoros iki gatvės nėra privati. Savivaldybė laiku neįrengė bortelio, avarinė tarnyba laiku neatvažiavo ir naujai asfaltuota gatvė tuoj „nuplauks““, – reziumavo moteris.

15min susisiekė su minimu Dima Stepanovu. Vyras papasakojo, kad šlaitas buvo nučiuožęs ir prieš trejus metus. Tuomet jis jį paramstė, sukalė stulpus, patvarkė savomis lėšomis, išsipylė iš betono ir bortelį. Tačiau šįkart jis nebepajėgus to padaryti – nuostoliai didesni, o ir pats šlaitas juk – valstybinė žemė. Nesiima to daryti ir draudimo bendrovė, kuri žada kompensuoti Dimai tik patirtą žalą už sugadintą tvorą.

„Aš kelininkams nuolat kartojau, kad reikia bortelį įrengti, nes bėgs viskas į mūsų žemę, tačiau šie tikino, kad nereikia to daryti, kad viskas bus gerai. Ir štai, nuslinko šlaitas, tai pasiūlė savivaldybė man pačiam iš savų lėšų susitvarkyti. Aš ir taip tvarkiau tą šlaitą prieš trejus metus, jei nebūčiau tuomet įtvirtinimų sudėjęs, dar daugiau būtų dabar nuslinkę. Savo rankomis šįkart jau nesutvarkysiu. Reikia jau kokius blokus dėti, kad laikytų, žemių gal 4 mašinas atvežti“, – 15min pasakojo Dima, pripažinęs, kad kanalizacija jų gatvėje itin dažnai kemšasi.

Pirmadienio vakarą Šaldytuvų gatvėje ant asfalto krašto galiausiai buvo suformuotas bortelis, tačiau po naktį prasiautusios liūties, antradienio rytą, ši vietovė vėl virto problemų liūnu. 15min žurnalistei atvykus į vietą, prie kanalizacijos šulinio darbavosi avarinė tarnyba, visa Šaldytuvų gatve žemyn tekėjo ir šniokštė smirdinčios nuotekos.

Kauno miesto savivaldybė pažadėjo šlaitą atstatyti bei atsiųsti išsamesnį komentarą dėl susiklosčiusios situacijos Šaldytuvų gatvėje. „Kauno vandenys“ paaiškino fiksavę toje vietoje kanalizacijos avariją.

Papildyta 17.04 val. Po šio straipsnio publikavimo susisiekusi Aura pranešė, kad situacija Šaldytuvų gatvėje dar pablogėjo: šlaitas su gelžbetonine tvora nuslinko ir ties kitu namu.

„Kanalizacijos šulinius avarinė tarnyba atkimšo, bet išvažiuodami sakė, kad jei lis vėl, vanduo toliau bėgs. Nežinau, kas ten yra, kad visą dieną dirbo ir galutinai nesutvarkė. Ar neteks naujo asfalto daužyti ir kasti kanalizacijos vamzdžius tvarkyti? Kas atsakomybę prisiims: „Kauno vandenys“ ar kelininkai?“, – retorinius klausimus kėlė Šaldytuvų gatvės gyventoja.

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:52
00:32
01:28

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min