Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Kauno senamiestį sugrįžta dainuojamosios poezijos festivalis „Senamiesčio žiogas“

Senamiesčio žiogo koncertai sutraukia būrius dainuojamosios poezijos gerbėjų
Projekto rengėjų nuotr. / Senamiesčio žiogo koncertai sutraukia būrius dainuojamosios poezijos gerbėjų
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusias tris vasaras kauniečius jaukiais koncertais džiuginęs projektas „Senamiesčio žiogas“ sugrįžta – birželio 12-ąją įvyks pirmasis dainuojamosios poezijos koncertas.

Tiems, kas ankstesniuose koncertuose nebuvo, festivalio rengėjai prisistato: „Senamiesčio Žiogas“ yra jaukūs gitaros skambesiu nuspalvinti vakarai bei mylimų atlikėjų dainos.

Ketvirtą vasarą vykstantis koncertų ciklas atveria Kauno Senamiesčio kiemelių duris visiems dainuojamosios poezijos mylėtojams. Kasmet vis daugiau klausytojų sulaukiantis projektas šiemet vėl kvies pasiklausyti ne tik garsiausių Lietuvos bardų, tačiau ir jaunųjų dainuojamosios poezijos talentų bei džiugins lankytojus koncertų vietose surengtomis lauko parodomis.

Senbuviai ir naujokai

Pirmasis šių metų koncertas vyks birželio 12 d., 18 val., šalia Rotušės aikštės esančiame Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje.

Organizatorių nuotr./Kaune koncertuos Andrius Kaniava
Organizatorių nuotr./Kaune koncertuos Andrius Kaniava

Renginyje visiems puikiai pažįstamomis dainomis dalinsis bardas, režisierius ir aktorius „keistuolis“ Andrius Kaniava, pernai išleidęs antrąjį albumą „Antikvariatas“. Pažįstamas iš daugybės spektaklių, A.Kaniava savo gyvenimo taip pat neįsivaizduoja be muzikos. Pasak jo, geriausias susitikimas su gerbėjais – koncertas. Iš tiesų, jo koncertuose žiūrovai ne tik klausosi, bet ir dainuoja kartu, užduoda klausimus ir bendrauja su atlikėju. A.Kaniavos gerbėjai jau žino, kad išgirdus Andrių sakant „o dabar labai rimtai, be juokų“ netrukus teks kvatoti iš dar vieno aktoriaus sąmojo, tad koncertuose niekad netrūksta juoko bei plojimų ir nenuostabu, jog už atlikėjo nuoširdumą gerbėjai dėkoja atsistoję ir nenori išleisti iš scenos.

Atidarymo koncerte žiūrovai taip pat išvys Saulių Bareikį – žinomą aktorių ir dainuojamosios poezijos atlikėją. S.Bareikis daugiau nei dvidešimt metų vaidino Valstybiniame jaunimo teatre ir sukūrė daugelį įsimintinų vaidmenų teatre ir kine. Drauge su bičiuliais aktoriais O.Ditkovskiu ir K.Smoriginu jis įkūrė didelio pasisekimo sulaukusią grupę „Aktorių trio“. Dabar kelerius metus koncertuoja su A.Kulikausku.

Organizatorių nuotr./Saulius Bareikis
Organizatorių nuotr./Saulius Bareikis

„Mano kūryboje atsispindi žmogui įgimtas ilgesys: siekti nepasiekiamo, pažvelgti už horizonto, o iš noro dalintis savo idėjomis gimsta jo dainos – atviri ir intymūs muzikiniai monologai“, – sako S.Bareikis.

Trečiasis birželio 12-osios koncerto dalyvis festivalyje „Senamiesčio žiogas“ taip pat nėra naujokas.

Tai – Jonas Baltokas. Kaip teigia pats atlikėjas, dainuojamoji poezija jam yra visas gyvenimas. J.Baltokas yra ne tik aktyvus įvairių koncertų ir festivalių dalyvis, tačiau taip pat ir organizatorius bei dainuojamosios poezijos bendruomenės dpoezija.lt įkūrėjas.

Organizatorių nuotr./Jonas Baltokas su dukryte
Organizatorių nuotr./Jonas Baltokas su dukryte

Festivalio rengėjai laikosi tradicijų pristatyti būsimus talentus. Pirmajame renginyje žiūrovai galės susipažinti su pradedančiais dainuojamosios poezijos atlikėjais: Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje koncertuos muzikinis duetas 23-AS ĄŽUOLAS, kuriame gitara groja Domantas Dragūnas, o kūrinius žaviu balso tembru atlieka Justina Semaškaitė.

Per pertraukas tarp muzikinių pasirodymų, koncerto žiūrovai bus pakviesti apžiūrėti Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos mokinių darbus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min