Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 22d. 06:02

Į Kiniją be leidimo išvykęs P.Gražulis sugrįžo: etikos sargams gali tekti pradėti tyrimą

Petras Gražulis Seimo posėdžio metu
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Petras Gražulis Seimo posėdžio metu

Parlamentaras Petras Gražulis suspės atiduoti savo auksinį balsą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atšaukimo iš pareigų. Be Seimo valdybos leidimo praėjusią savaitę išvykęs į Kiniją, Seimo narys jau sugrįžo. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas teigia, kad aiškinsis P.Gražulio kelionės aplinkybes, jei reikės – bus pradėtas tyrimas.

Sprendimą neišleisti P.Gražulio į asmeninę kelionę spalio 15–19 dienomis Seimo valdyba priėmė spalio 9-ąją.

Tuo metu, kai vyksta Seimo posėdžiai, valdyba parlamentarų į asmenines keliones neišleidžia, 15min teigė Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Tačiau jau kitą dieną po sprendimo – spalio 10-ąją – grožio salono „Publikas“ paskyroje feisbuke buvo įdėtos pasigražinusio Seimo nario nuotraukos ir prierašas: „Plaukų tonavimas ir kirpimas. Išlydime į atostogas Kinijoje Petrą Gražulį.“

Facebook/grožio salono „Publikas“ nuotr./P.Gražulis prieš atostogas
Facebook/grožio salono „Publikas“ nuotr./P.Gražulis prieš atostogas

Praėjusią savaitę P.Gražulis nesiregistravo nei eiliniuose Seimo posėdžiuose, nei neplanuotame, kurio metu buvo balsuojama dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu. Jis, kitaip nei daugelis valdančiųjų, nebūdamas Seime, negalėjo atsiimti parašo po nutarimu dėl V.Pranckiečio atleidimo iš pareigų.

Sako Seimo valdybą apsiklausęs privačiai

Kodėl darbo metu leidimo pakeliauti negavęs P.Gražulis vis tiek išvyko?

„Aš juos (Seimo valdybos narius – 15min) privačiai apklausiau, visi sutiko, išskyrus Ireną Degutienę. Akivaizdu – sprendimas, atrodo, teigiamas. Kada paskui jie susirinko priiminėti sprendimą jau ne telefonu, jie pakeitė sprendimą. Mano bilietai, mano viskas jau buvo nupirkta. Tai ką man daryt? – svarstė politikas. – Aš ne kasdien čia važinėju.“

Kaip vadinosi renginys, kuriame dalyvavo, P.Gražulis neįvardijo, tačiau jį vadino ir konferencija, ir susitikimu, ir paroda.

„Vyko konferencijos labai įdomios, summit'as buvo, žinot, ir iš spaudos pasaulio suvažiavę. Ten ir, galima sakyti, [svarstė], kur ateitis, kokia energetinė ateitis, kokia ekonominė ateitis, kokios perspektyvos įvairių šalių ir panašiai. Labai įdomi. [...] O paskui dar viena diena buvo Dubajuje konferencijoje, vakar“, – tikino pirmadienį į Lietuvą grįžęs parlamentaras.

Jo kelionė, kaip pats teigė, tęsėsi savaitę – spalio 13–20 dienomis.

Tai visgi, jei dalyvavo konferencijose, kelionė buvo darbinė?

„Man pačiam įdomu kaip žmogui. Aš kvietimą turėjau ir už tai važiavau. Atvažiavo dar kolegos iš Amerikos, lietuviai, dar ten ir amerikonų buvo, iš Norvegijos buvo, na, tai kodėl – įdomu. O tokios parodos, tokių progų pasitaiko nedažnai. Aš gi negaliu atkelt. Jeigu važiuočiau į kokią turistinę, na, tai gali pakeisti laiką“, – atsakė P.Gražulis.

Pažymėjus, kad jo dalyvavimas posėdžiuose, kai valdantieji skaičiuoja kiekvieną balsą, labai svarbus, politikas antradienį perbalsuojant dėl V.Pranckiečio atšaukimo iš pareigų pažadėjo dalyvauti.

„Tai rytoj būsiu. Manau, kad ta situacija nenormali. Aš čia ne dėl žmogaus balsuosiu, bet, na, nebuvo per 30 metų tokios politinės situacijos tikrai. Pats turėtų žmogus suprasti“, – sakė jis.

Aiškinasi aplinkybes

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas 15min teigė paprašęs komisijos sekretoriato pasiaiškinti P.Gražulio kelionės aplinkybes.

„Perdaviau darbuotojoms išsiaiškinti. Jis kažkokį valdybos leidimą dėl savo asmeninės kelionės turėjo, bet ar laikas sutampa, ar tai kelionei, nežinom dar. Daviau pavedimą patarėjoms paruošti šitą klausimą, išsiaiškinti situaciją“, – nurodė jis.

Jei bus motyvas, anot politiko, Seimo etikos sargai pradės tyrimą.

„Jeigu kils įtarimų, kad buvo be leidimo, tada siūlysiu šį klausimą svarstyti Etikos ir procedūros komisijoje“, – patikino A.Matulas.

Seimo nariai į asmenines keliones sesijos metu, anot jo, išleidžiami tik esant išskirtinei situacijai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Matulas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Matulas

„Į asmeninę kelionę Seimo valdyba neleidžia sesijos metu, per posėdžius. Reikia nepaprastai svarių priežasčių – giminaičio mirtis ar dar kažkas“, – teigė komisijos pirmininkas.

Pagal Seimo statutą, iš užsienio kelionės, kuriai buvo pritarusi Seimo valdyba, grįžęs Seimo narys ne vėliau kaip per 10 dienų turi pateikti užduočių atlikimo ataskaitą. Kadangi P.Gražulio kelionei Seimo valdyba nepritarė, tikėtina, jam ataskaitos teikti neteks.

Seimo valdyba apklausą elektroniniu paštu ar telefonu dėl parlamentaro kelionės organizuoja tik neatidėliotinais atvejais.

Komentarai: 19

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min