Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 5d. 06:03 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 5d. 10:20

Į kitas patalpas perkeltų Švenčionėlių darželinukų tėvai pyksta: čia vietos – lyg Aušvice

Laikinas Švenčionėlių darželio vaikų miegamasis
15min skaitytojo nuotr. / Laikinas Švenčionėlių darželio vaikų miegamasis

Švenčionių rajono Švenčionėlių lopšelio-darželio „Vyturėlis“ vaikams ateinantys metai bus sudėtingi. Dėl renovacijos dalis darželinukų perkelti į kitas patalpas. Tėvai piktinasi, kad naujoji vieta tokia ankšta, jog esą net koncentracijos stovyklose kaliniai turėjo daugiau vietos. Darželio administracija tikina neturėjusi kitos išeities – remontas darželiui būtinas.

„Vyturėlyje“ šiuo metu vyksta renovacijos darbai – tvarkomas vienas korpusas. Tad keturioms grupėms darželio administracija privalėjo surasti kitą vietą ir ten perkelti vaikus. Švenčionėliai nėra didelis miestas, tad didelio pasirinkimo nebuvo, teko imti tai, ką vietos infrastruktūra galėjo pasiūlyti.

Kvadratinis metras vaikui

O tai patalpos buvusiuose vietos vaikų globos namuose, dabar ten veikia Socialinių paslaugų centras. Anot tėvų, visiškai netinkamos jų atžaloms, kadangi 18 mažųjų kartu su auklėtoja privalės glaustis vos 18 kv. metrų kambaryje. Čia ir žais, ir mokysis, ir valgys. Tik miegui numatyta atskira patalpėlė, kuri irgi nedidelė. Lovos čia netilpo, todėl darželinukams išdėlioti čiužiniai.

Tėvai nepatenkinti, nes vaikai jau po pirmosios dienos (persikelta iš darželio nuo rugsėjo 2-osios) skundėsi, kad vietos žaisti labai mažai, todėl nepatogu.

Yra renovuoti mokyklos bendrabučiai, daug variantų yra, – sakė Švenčionėlių gyventojas.

Kaip 15min sakė primygtinai jo vardo ir pavardės prašęs neskelbti Švenčionėlių gyventojas, net Aušvice vienam žmogui buvo skiriama daugiau nei kvadratinis metras patalpų. Paklaustas, ar vis dėlto neperspaudžia su tokiu palyginimu, vyras tikino, kad ne – sąlygos vaikams esą tikrai netinkamos.

„Rekonstruojamas darželis, todėl vaikai skubos tvarka perkelti į buvusių vaikų globos namų patalpas, kiek žinau, keturios grupės – ir mažesnių vaikų, ir daugiau nei trejų metų. Situacija visur ta pati, tėvai pasipiktino. Skųstis niekas niekur negali, nes žmonės prigąsdinti“, – teigė jis.

Vieta – ne tėvų reikalas

Mažosiose savivaldybėse, jo įsitikinimu, taip jau yra – gyventojai priklausomi nuo rajono valdžios, tad visi linkę nutylėti, jeigu kuo ir nepatenkinti. Tad ir dėl darželio skundžiasi visi tik tyliai.

15min skaitytojo nuotr./Laikinas Švenčionėlių darželio vaikų miegamasis
15min skaitytojo nuotr./Laikinas Švenčionėlių darželio vaikų miegamasis

Remonto darželiui būtinai reikėję, pritaria tėvas, tačiau kur jo metu turėjo patogiai patalpinti vaikus, esą ne tėvų reikalas – darželio administracija turėjo geriau pagalvoti apie tai.

„Yra renovuoti mokyklos bendrabučiai, daug variantų yra, – sakė Švenčionėlių gyventojas. – Tiksliai negaliu pasakyti, ar viskas yra užimta, ar ne. Bet kai 18 kv. metrų yra skirti 18-ai vaikų ir dar auklėtojai, be to, toje patalpoje stovi du stalai, prie kurių vaikai valgo, tos vietos iš viso praktiškai nėra. O miega atskiroje patalpoje, bet labai mažoje, reikės atidarinėti langą, žiemą šaltis trauks per grindis.“

Kitų patalpų nėra

Darželio „Vyturėlis“ administracija tikina, kad kitų patalpų Švenčionėliuose tiesiog nėra. Tačiau vaikams numatyta ne tik maža patalpa ir miegamasis, bet ir sporto salė. O ir grupės ne visos tokios gausios: vienoje darželinukų grupėje vaikų 16, kitoje – tik 10. Tik priešmokyklinėje grupėje daugiau.

„Pamokėlės toje patalpoje vyksta, o nutarėme taip, kad po užsiėmimų jie visą laiką eina žaisti į didelę sporto salę, mums leido naudotis ta didžiule patalpa – sporto sale“, – tikino darželio direktorės pavaduotoja Rima Paškonienė.

Mes taip ne iš gero gyvenimo. Stengiamės, kad kuo daugiau laiko leistų lauke vaikai, – teigė R.Paškonienė.

Ir esą ne iš gero gyvenimo teko kraustytis į buvusius vaikų globos namus.

„Mes daugiau niekur neradome, tik tas patalpas davė mums. Dar galvojome, jeigu būtų veikusi sena rusų mokykla, tai būtų arti ir klasės didelės. Bet ten atjungtas šildymas. Mūsų daugiau niekur neįleido, daugiau kitokių variantų nebuvo. Ir savivaldybėje ieškojome, bet radome čia geriausią variantą, daugiau tikrai niekur nieko nebuvo“, – kalbėjo direktoriaus pavaduotoja.

Socialinių paslaugų centre patalpos darželiui išnuomotos metams – iki kitų metų rugsėjo 1-osios, tačiau planuojama, kad jau vasarą, kai baigsis mokslo metai, mažieji persikels į Švenčionėlių gimnaziją, galbūt dalis – ir į vaikų darželį, kadangi grupės sumažėja, dalis vaikų nelanko, todėl vietos užteks visiems.

„Mes taip ne iš gero gyvenimo. Stengiamės, kad kuo daugiau laiko leistų lauke vaikai“, – teigė R.Paškonienė.

Vienas darželio korpusas uždarytas, bet dar šešios grupės liko darželyje. Tai pirmasis renovacijos etapas, įgyvendinamas Europos Sąjungos projektas. Tikimasi, kad ateityje bus sutvarkyta ir likusi darželio dalis.

Papildyta 10.20 val. Pasirodžius tekstui į situaciją sureagavo ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė informavo, kad ši situacija netoleruotina, klausimas su NVSC nebuvo derintas. „Nedelsdami pradėjome operatyviąją visuomenės sveikatos kontrolę“, – teigė R.Lingienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min