Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 12 19, 14:30

Į Klaipėdą atgabenta šv. Antano Paduviečio relikvija

Ketvirtadienį sausakimšoje Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje pristatyta didžioji šv. Antano Paduviečio relikvija. Į Lietuvą ji atkeliavo Žemaitijai minint 800 metų paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose jubiliejų.
šv.Antano Paduviečio relikvijos atgabentos į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčią
šv.Antano Paduviečio relikvijos atgabentos į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčią / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Relikvija į Lietuvą atgabenta iš Paduvos, Italijoje. Tikintiesiems pristatyta į auksuotą indą įdėta šventojo kūno dalis: mumifikuoto raumens dalis ir kaulelis. Tai, kaip teigiama, iš tiesų ypatinga, dar vadinama I klasės, relikvija.

1981-aisiais atverto šv. Antano Paduviečio kapo relikvijos jau apkeliavo nemažai pasaulio. Lankęsi Paduvos bazilikoje, kur palaidotas šventasis, pirmiausiai dairosi, kur jo kapas. Jis maldininkams atvertas minint 750-ąsias šventojo mirties metines.

Šv. Antanas Paduvietis, dažnai vaizduojamas su biblija ir kūdikiu rankose, vadinamas viso pasaulio šventuoju. Jis – našlaičių, kalinių, pasiuntinių, nevaisingų moterų globėjas.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Marijos Taikos Karalienės bažnyčia Klaipėdoje
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Marijos Taikos Karalienės bažnyčia Klaipėdoje

Jis gimė Portugalijoje, Lisabonoje, 1195-aisiais kilmingoje šeimoje. Buvo pavadintas Ferdinandu. Būdamas penkiolikos įstojo į šv. Augustino reguliariųjų kanauninkų ordiną šv. Vincento vienuolyne netoli Lisabonos. Sulaukęs 25-erių buvo įšventintas kunigu.

Antano vardą jis gavo kai su šv. Antano mažesniųjų brolių ordinu išvyko į misiją Afrikoje. Į Maroką jis išvyko sukrėstas žinios, kad čia nuo musulmonų rankų žuvo penki misionieriai.

Tačiau kelionėje sunkiai susirgo, buvo priverstas grįžti. Užklupusi audra nukreipė laivą prie Sicilijos krantų. Teigiama, kad taip Dievas nurodė, kur jo misija tęsis. Iki šiolei pasakojama, apie jo atsidavimą, stebuklus.
1231-aisiais, jausdamas, kad artėja mirtis, Antanas paprašė jį nugabenti į Paduvą, Dievo Motinos vienuolyną. Čia jis ir mirė, o jo relikvijos saugojamos.

Pamaldumas šiam šventajam iki šių dienų paplitęs ir Lietuvoje.

Sulaukti relikvijos – didelis įvykis tikinčiųjų bendruomenei. „Sulaukti tokio iškilaus šventojo relikvijos Klaipėdoje – visiems didelis įvykis, svarbus ne vien apie tikinčiųjų bendruomenei, bet ir bylojantis apie krikščioniškosios kultūros gyvybingumą mūsų visuomenėje apskritai“, – teigė Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas Mindaugas Šlaustas. Tikintieji kviesti melstis uždėjus ranką ant relikvijos indo ir prašyti šv. Antano užtarimo.

Relikvija jau aplankė Plungės, Rietavo, Kretingos tikinčiuosius. Gruodžio 20-ąją bus atvežta į Marijampolės šv. Vincento Pauliečio bažnyčią, 21 d. Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią, o gruodžio 22-23 d. – Kauno šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedroje bazilikoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min