Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Klaipėdą atkeliauja Betliejaus ugnis

Žvakutė
Photos.com / Žvakutė
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos prieš didžiąsias metų šventes neaplenks Betliejaus taikos ugnis – žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis.

Akcijos tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo aplinkoje, siekti tolerancijos visoms etninėms, kultūrinėms, politinėms ar religinėms grupėms.

Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986 m. Austrijoje socialinės paramos akcijos metu „Šviesa tamsoje”, kuomet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kurią kaip taikos ir vilties simbolį parveža į Vieną ir platina savo šalyje.

Iš pradžių ši tradicija apėmė tik Austriją, tačiau labai greitai, taikos ugnis, skautų bei visų geros valios žmonių dėka išplito po visą pasaulį. Šiuo metu Taikos šviesos nešimas yra virtęs nauju, džiaugsmingu Kalėdiniu papročiu, užkariavusių širdis žmonių, kurie siekia taikos šiame neramiame XXI amžiuje.

Betliejaus taikos ugnis vėl atkeliauja ir į Lietuvą. Ją jau ne pirmus metus, perima Lietuvos skautiškos organizacijos iš kaimynų lenkų. Lietuvos - Lenkijos pasienyje iš lenkų skautų ugnį jau tradiciškai perims Lietuvos lenkų harcerių sąjunga perduodama taikos ugnį kitoms Lietuvos skautiškoms organizacijoms. Ugnis platinama ne tik per visą Lietuvą, bet ir perduodama toliau – kaimynams latviams, o šie perduoda estams.

Taikos ir vilties simbolis gruodžio mėn. Vienos (Austrija) katedroje bus išdalintas piligrimų delegacijų atstovams iš visos Europos. Į Lietuvą Betliejaus taikos ugnis atkeliaus gruodžio 15 d.

Gruodžio 20 d. ugnis bus dalijama visose Klaipėdos bažnyčiose, prieš ir po rytinių mišių.

Organizatoriai kviečia ateiti ir parsinešti namo Betliejaus šviesos spindulėlį (geriausiai tinka žvakutės su dangteliu, kad tikrai gyvą ugnelę pavyktų parsinešti iki savo namų, kad vėjas neužpūstų). Žvakutę galima įsigyti ir akcijos vietoje, pažymėtą specialiu lipduku.

Gruodžio 16 – 23 d. ugnis dalinama labiausiai reikiantiems vilties ir šilumos – vaikų ir senelių globos namuose, ligoninėse, kalėjimuose, universitetuose ir kitose bendruomenėse, organizacijose bei institucijose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Betliejus Klaipėda
Parašykite atsiliepimą apie 15min