TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Klaipėdą atvilioja socialinis būstas

Klaipėdietis Vytautas kartu su šeima socialinio būsto laukė apie 16 metų. Naujame name jis įsikūrė prieš metus.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Klaipėdietis Vytautas kartu su šeima socialinio būsto laukė apie 16 metų. Naujame name jis įsikūrė prieš metus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Tikėdamiesi gauti naujutėlaitį socialinį butą į uostamiestį plūsta net tolimiausių Lietuvos miestų gyventojai.

Anot Klaipėdos savivaldybės atstovų, apie pernai pastatytą naują socialinių butų gyvenamąjį namą žinia pasklido itin plačiai ir į miestą priviliojo daugybę jo pageidaujančiųjų.

Kiek daugiau nei prieš metus pietinėje miesto dalyje, Irklų gatvėje, buvo pastatytas pirmasis per nepriklausomybės metus socialinių butų gyvenamasis namas. Jame apsigyveno 90 šeimų.

Klaipėdietis Vytautas buvo vienas pirmųjų, įsikėlusių į dar dažais kvepiantį namą. Čia jis gyvena kartu su žmona ir sūneliu. „Gyvename jau metus, negalime niekuo skųstis, esame patenkinti, gaila tik, kad vaikų žaidimo aikštelės nėra. Labai ilgai laukėme šio buto, apie 16 metų“, – „15min“ žurnalistei aprodydamas dviejų kambarių butą pasakojo Vytautas.

Šiame name kartu su ketverių metų sūneliu Simu vasarą įsikūrusi Lina socialinio būsto laukė apie 12 metų. Už jo nuomą moteris moka apie 100 Lt per mėnesį. „Pagaliau sulaukėme, džiaugiamės, kad turime savo namus. Žinoma, yra ir privalumų, ir trūkumų. Gera, kad tai savi namai, tačiau juose trūksta balkono, nėra kur padžiauti skalbinių, pasigedau ir elementaraus dalyko – gyvatuko vonioje“, – vardijo Lina.

Norinčių gauti tokius butus – gausybė. Šiuo metu eilėje socialiniam butui gauti laukia 1530 žmonių. Pasak Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, dar praėjusių metų pradžioje eilė buvo 300 pretendentų trumpesnė, nei dabar – sąrašą sudarė 1234 gyventojai. „Toks uraganinis eilės pailgėjimas įvyko po to, kai buvo pastatytas naujas socialinių butų namas. Ši informacija plačiai pasklido visoje respublikoje, žmonės dabar įsivaizduoja, kad Klaipėdos savivaldybė kasmet tiesiog „keps“ po namą ir galės visus sutalpinti. Tačiau lėšų stygius, ypač dėl krizės, jaučiamas. Valstybė nepajėgi finansuoti tiek statybų, koks yra poreikis, su tuo reikia susitaikyti“, – kalbėjo D.Netikšienė.

Manome, kad atvykusiems nereikėtų iš karto leisti deklaruoti gyvenamąją vietą savivaldybėje, nes dabar dauguma prašo skirti socialinį būstą neatidėliotinai. Sakė D.Netikšienė.

Atvyksta net iš Elektrėnų

Anot valdininkės, iš pernai gautų prašymų skirti socialinius butus pusė buvo gauti iš atvykėlių į Klaipėdą. „Pastaraisiais metais pastebėjome, kad žmonės į Klaipėdą atvyksta ne tik iš aplinkinių rajonų, bet ir iš tolimų Lietuvos vietų, tokių kaip Elektrėnai. „Matyt, jie gauna čia darbus, deklaruoja savo gyvenamą vietą savivaldybėje ir stoja į eilę būstui gauti. Štai tokiu būdu jie ilgina mūsų eilę, nes įstatymais visiškai nėra ribojamas asmenų registravimasis savivaldybėje. Tokia banga kilo pernai ir ši tendencija išlieka. Tačiau mes jau kreipėmės į Aplinkos ministeriją. Manome, kad atvykusiems nereikėtų iš karto leisti deklaruoti gyvenamąją vietą savivaldybėje, nes dabar dauguma prašo skirti socialinį būstą neatidėliotinai“, – pasakojo D.Netikšienė. Moteris įsitikinusi, kad šią situaciją valdžia turėtų spręsti, nes socialinio būsto poreikio ir pasiūlos įtampą jaučia visų didžiųjų miestų savivaldybės.

Statys naujus namus

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybei priklauso 1834 gyvenamosios patalpos, įtrauktos į socialinių butų sąrašą. Šis sąrašas pernai, kai buvo pastatytas minėtas socialinių butų namas, pasipildė 90 butų. Pasak D.Netikšienės, socialinio būsto plėtra, finansuojama valstybės lėšomis, vyks ir toliau.

Dar šiemet turėtų būti pradėtos naujų namų statybos. „Vienas sklypas yra numatytas taip pat Irklų gatvėje, kitas – Rambyno gatvėje. Šie sklypai yra valstybinė žemė, perduota patikėjimo teise valdyti savivaldybei socialinio būsto gyvenamiesiems namams statyti. Namas Rambyno gatvėje būtų skirtas tremtiniams – butų laukia 88 tokie asmenys. Valstybės investicijų programoje, biudžete tam jau skirtas milijonas litų. Irklų gatvės socialiniam būstui jau pateikėme 1,5 mln. Lt paraišką Aplinkos ministerijai. Šiame name turėtume 52 vieno-trijų kambarių butus, Rambyno gatvėje 48 vieno-dviejų kambarių butus. Abu namai būtų keturių aukštų“, – pasakojo D.Netikšienė. Planuojama, kad statybos prasidės jau šių metų pabaigoje ir būtų baigtos kitą vasarą. „Statybininkų dabar pakankamai, manau, kad ir norinčių statyti konkursas bus didelis. Šioje situacijoje mes tik išlošime, tik ar nesustos finansavimas iš biudžeto“, – retoriškai klausė vedėja.

Skolininkų nedaug

Pasak socialinių būstų nuoma besirūpinančios viešosios įstaigos „Klaipėdos butai“ direktorės Polės Maskeliūnienės, per metus iš beveik 1800 socialinio būsto nuomininkų surenkamas apie 1 mln. Lt nuompinigių. Buto nuomos kaina skirtinga – nuo 0,42 ct iki 2,73 Lt už kv.m, ji priklauso nuo buto patogumų ir jo padėties mieste. „Nuomininkų skolos tai didėja, tai mažėja. Tačiau iš tokios gausybės nuomininkų skolininkų turime tik apie 10 proc.. Dažnai jei gyventojas nemoka nuomos, nemoka ir už komunalines paslaugas. Pinigus už nuomą išprašome ir geruoju, ir prievarta. Būna, kad ir iškeldiname iš buto, nes gyventojai kelia rūpesčių ir savo kaimynams“, – sakė P.Maskeliūnienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min