Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 rugpjūčio 30d. 22:14

Į Klaipėdą sugrįžo jachta „Lietuva“

Jachta „Lietuva“.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Į Klaipėdą su penkiais apdovanojimais sugrįžo jachta „Lietuva“.
Į Klaipėdą pirmadienio vakarą iš didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ sugrįžo jachta „Lietuva“. Buriuotojų kelionė užsitęsė porą mėnesių.

Tradicine daina „Viens du trys – graži Lietuva“ pasitikta įgula išmaudyta šampano pursluose. Ji to verta – buriuotojai iš prestižinės regatos grįžo su penkiais apdovanojimais.

„Oras prieš pat Klaipėdą ėmė mus lepinti – jis gerokai pasitaisė“, – sakė tik į krantą išlipęs kapitonas Osvaldas Kudzevičius. Jis džiaugėsi, kad šį kartą pavyko visus planus įgyvendinti su kaupu. Tokių gerų rezultatų regatoje – nesitikėta.

Pirmąjį apdovanojimą lietuviai pelnė pirmajame regatos „The Tall Ships races“ varžybų etape. Savo klasėje jie buvo treti. Antrajame etape savo klasėje vėl iškovota trečioji vieta.

Likusieji apdovanojimai lietuviams atiteko „North Sea Tall Ships Races“ regatoje. Pirmos vietos apdovanojimas atiteko už geriausius rezultatus savo klasėje, o antrasis – už ilgiausią nuplauktą atstumą (670 jūrmylių).

Šis apdovanojimas Osvaldui Kudzevičiui – pats netikėčiausias ir kartu brangiausias.

Paskutinės varžybos prasidėjo Hartlepule (Didžioji Britanija). Jų metu buriniai laivai turėjo „apiplaukti“ įsivaizduojamus punktus jūroje, todėl buriuotojams teko gerai apgalvoti savo strategiją. Regatoje „North Sea Tall Ships Races“ dalyvavo 27 buriniai laivai. Net devyni iš jų nebaigė distancijos. „Lietuva“ bendroje įskaitoje liko šešta, o savo klasėje – pirma.

Nuo birželio 26 dienos, kai „Lietuva“ išplaukė iš Klaipėdos, jachta įveikė jau daugiau nei 4000 jūrmylių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min