Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 28d. 15:13

Į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą parkeliauja auksas iš Meksikos

Dirigentas Vytautas Lukočius laimėjo konkursą Meksikoje.
Dirigentas Vytautas Lukočius laimėjo konkursą Meksikoje.

Sekmadienį vėlai vakare Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą pasiekė džiugi žinia: teatro vyriausias dirigentas Vytautas Lukočius pelnė aukso medalį ir laureato vardą Meksike rugsėjo 22-27 dienomis vykusiame IV Tarptautiniame Eduardo Mata orkestro dirigentų konkurse.

Norą dalyvauti šiame konkurse pareiškė 103 dirigentai iš 34 pasaulio šalių, tačiau autoritetinga žiuri atrinko tik 16 kandidatų, kurie ir buvo pakviesti į Meksiką. Pusfinalyje atkrito dirigentai iš Portugalijos, Taivano ir  Japonijos. Finalą pasiekė tik trys dalyviai: Vytautas Lukočius iš Lietuvos, Rebecca Miller iš JAV ir Yaniv Dinur iš Izraelio.

Vytautas Lukočius Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigė 1999 m. kaip pianistas (prof. J. Karpavičiaus klasė), o 2000 m. įgijo orkestrinio dirigavimo magistro diplomą (prof. G. Rinkevičiaus klasė).

Nuo  1999 metų pavasario studijavo orkestrinį dirigavimą J. Sibelijaus akademijoje (Helsinkis), prof. Leifo Segerstamo, Jormos Panulos ir Atso Almilos klasėse, kurioje 2002 m. įgijo dirigento diplomą. 2003 m. V. Lukočius užbaigė meno aspirantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

1991 m. respublikiniame jaunųjų dirigentų konkurse V. Lukočius pelnė II-ją premiją. 1998 m. E. Dineikaitės koncertmeisterių konkurse buvo apdovanotas I-ja premija. 2000 metais dalyvavo „Socrates’’ dirigentų meistriškumo kursuose Vilniuje prof. J. Fürst klasėje. Tuose pačiuose kursuose 2001 m. jis asistavo prof. Jormai Panulai.

2006 m. III tarptautiniame Jormos Panulos dirigentų konkurse Vaasa mieste (Suomijoje) V.Lukočius pelnė aukščiausią apdovanojimą - pirmąją premiją. 

Nuo 2000 m. iki 2004 V. Lukočius buvo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyr. dirigento asistentu. Nuo 2004 iki 2006 metų jis buvo Lietuvos kamerinio orkestro dirigentas. Nuo 2009 – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausias dirigentas. Šiame teatre pastatė G. Gerswino „Aistrų šėlsmą“ (operos „Porgis ir Besė“ motyvais) ir G. Kuprevičiaus miuziklą „Veronika“.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre buvo B. Britteno operos „Žaiskime operą’’ vienu iš dirigentų statytojų. Su Lietuvos kameriniu orkestru pastatė Pergolesi operą bufą „Tarnaitė ponia“. Asistavo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikiniam vadovui statant operas: G. Verdi „Aida“, „Otelo“, „Simonas Bokanegra“, „Kaukių balius“, R. Wagnerio „Parsifalis“, R. Leoncovalli „Pajacai“; Kotkos teatre dirigavo P. Abrahamo operetę „Viktorija ir jos Husaras“. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min