Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 8d. 12:58

Į Koncertų salę sugrįžta Žaismingos muzikos orkestras

Žaismingos muzikos orkestras sugrįžta į Koncertų salę.
Koncertų salės nuotr. / Žaismingos muzikos orkestras sugrįžta į Koncertų salę.

Trečiadienį Klaipėdos koncertų salėje skambės Žaismingos muzikos orkestro muzika, vadovaujamo „orkestro tėtės“ Mindaugo Bačkaus, o smagias programas sudarinėja, kūrinius aranžuoja, orkestrui ir solistams diriguoja kūrybingasis Mindaugas Piečaitis.

Dalyvauti šeštojoje „Žaismingos muzikos orkestro“ programoje dirigentas Mindaugas vėl pakvietė žavias sesutes Ievą ir Augustę Petkūnaitės iš Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos. Prie jų fortepijoninio dueto prisijungs ir Gustė Paškauskaitė. Visas tris mergaites moko Vilija Revutienė.

Su Klaipėdos kameriniu orkestru solo grieš jaunasis Lietuvos talentas smuikininkas Bernardas Petrauskas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dvyliktokas. Beje, jis yra klaipėdietis,  o Vilniuje mokosi pas puikią smuikininkę ir pedagogę Rusnę Mataitytę. „Bernardas yra labai talentingas jaunas smuikininkas, turintis puikius virtuozinius duomenis, – sako Rusnė. „Bet svarbiausia –  jis tikras muzikantas, pasižymintis ne tik puikia muzikine intuicija, bet ir nenumaldomu žingeidumu. Jam paklūsta įvairaus stiliaus muzika: nuo stilingo baroko, juvelyrinės klasikos iki aistringos romantikos bei džiazo. Labai tikiu, kad ateityje iš jo išaugs puikus smuikininkas –  solistas ir tikras menininkas!“

Bernardas koncerte atliks „Žiemos“ ir „Vasaros“ fragmentus iš Antonio Vivaldi Koncertų ciklo smuikui ir orkestrui „Metų laikai“, kuriuos griežia žymiausi pasaulio smuikininkai.

Kita šio koncerto intriga bus muzikinė pasaka „Kaip genys eglę kirto“. Jai muziką sukūrė Jurgita Mieželytė. Pasaką seks kamerinio orkestro artistai, įsikūnydami į lapės, kiškio, vilko, lokio ir genio vaidmenis bei grieždami instrumentais. Taip pat dalyvaus Klaipėdos Versmės pagrindinės mokyklos teatro studijos moksleivės, kurias moko Nerijus Gedminas, šios pasakos režisierius. Kas vaidins genį ir ar jam pavyks nukirsti eglę? Netrukus tai sužinosime.

Šiame edukaciniame projekte pirmą kartą išgirsime ne tik muzikinę pasaką, bet ir vokalinį ansamblį iš Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos (mokytoja Jolanta Vyšniauskienė), kuris balsais imituos mušamuosius instrumentus. „Gal tai paskatins kitus kompozitorius rašyti panašius dalykus“, – galvoja M. Piečaitis, kurio iniciatyva atsiranda ne tik naujos partitūros, bet ir vyksta gražus talentingo jaunimo ir profesionalių atlikėjų bendradarbiavimas.

Koncertą ves Nerijus Gedminas ir Augustė Pociūtė, KU Menų fakulteto studentė, būsimoji aktorė. Programoje be jau minėtų skambės Johanno Strausso, Leroy Andersono, Giovanni Piazza‘os, Olego Chromušino kūriniai. Klaipėdos kamerinio orkestro sudėtyje gros S. Šimkaus konservatorijos moksleiviai Jurgita Eičinaitė (fortepijonas, mok. Virginija Ruzgienė), Deivydas Ablonskis (mušamieji, mok. Bronislovas Montvidas), E. Balsio menų gimnazijos moksleiviai Dominyka Šeibokaitė (fleita, mok. Jelena Kruvelis) ir Martynas Šiaulys (klarnetas, mok. Audronis Daukšys).

Koncertas - trečiadienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min