Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Kylį ir Karlshamną plaukiojančių keltų jūrininkai skundžiasi negalėję dalyvauti prezidento rinkimuose

Pakeliui į Klaipėdą užsidegė keltas „Victoria Seaways“
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Keltas „Victoria Seaways“
Šaltinis: 15min
0
A A

Keltais į Vokietiją ir Švediją plaukiojantys jūrininkai skundžiasi negalėję balsuoti pirmajame šalies prezidento rinkimų ture. Klaipėdos miesto rinkimų komisijos pirmininkas Viktoras Greičius patvirtino sulaukęs tokio skundo.

Į Kylį ir Karlshamną iš Klaipėdos kursuojančių keltų įgulos priekaištauja, kad laivuose nebuvo surengtas balsavimas ir jūrininkams nesudaryta galimybė atlikti savo pilietinės pareigos.

„Tokį skundą laikau visiškai nepagrįstu. LR rinkimų įstatymas numato, kad balsavimas organizuojamas laivuose, kurie iš Lietuvos išplaukę bent keturios dienos iki rinkimų. O šie keltai iki Vokietijos ar Švedijos neplaukia nė dviejų parų. Niekas netrukdė jūrininkams balsuoti sausumoje iš anksto. Juk šitie laivai kursuoja kelis kartus per savaitę“, – susidariusią situaciją vertino Klaipėdos miesto rinkimų komisijos pirmininkas V. Greičius.

Niekas netrukdė jūrininkams balsuoti sausumoje iš anksto. Juk šitie laivai kursuoja kelis kartus per savaitę“, – susidariusią situaciją vertino Klaipėdos miesto rinkimų komisijos pirmininkas V. Greičius. 

„Jūreivių“ apylinkės duomenimis, laivuose balsavo 462 asmenys. Tai beveik visi balsuoti užsiregistravę jūrininkai.

„Šeši laivai buvo įtraukti į sąrašą tų, kuriuose organizuojami rinkimai. Toks laivas būtinai turi plaukioti su Lietuvos vėliava, jo kapitonas turi būti LR pilietis, o norinčiųjų balsuoti turi būti bent penki“, – pasakojo „Jūreivių apylinkės pirmininkas Adomas Usenavičius.

Jo duomenimis, apribota galimybe balsuoti skundėsi keltų „Regina Seaways“, „Vitorija Seaways“ ir „Optima Seaways“ keltų įgulos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min