Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Latviją išsiųsta įranga koordinaciniam centrui steigti (nuotraukos)

Prieš išsiunčiant įrangą
PAGD nuotr. / Prieš išsiunčiant įrangą
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį įvertinę Latvijos – Rusijos pasienyje susidariusią situaciją dėl Lietuvos vežėjų ir pasitarę su Latvijos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais, ketvirtadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai į Latviją išgabeno įrangą koordinaciniam centrui steigti: palapines, stalus, suolus, elektros generatorių, miegmaišius, lovas ir kt.

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, į Terechovo pasienio kontrolės punktą, kur ir bus įkurtas pagalbos koordinavimo centras, išvyko 10 pareigūnų grupė, vadovaujama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojo vidaus tarnybos pulkininko leitenanto Vygando Kurkulio. Lietuvos ir Latvijos pareigūnai organizuos ir koordinuos pagalbos teikimą eilėse laukiantiems vairuotojams.

Ketvirtadienį laikinai einantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pareigas vidaus tarnybos pulkininkas Artūras Račkauskas susitiko su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos, Muitinės departamento prie Finansų ministerijos ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovais, su kuriais aptarė bendro koordinacinio centro steigimą bei atstovų iš suinteresuotų institucijų išsiuntimą dirbti šiame centre.

Svarbiausias Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento uždavinys yra kuo greičiau įsteigti informacinį centrą, kuris kauptų visą informaciją apie esamą situaciją – koks yra vandens, maisto ir dujų maisto gamybai poreikis bei teiktų informaciją vairuotojams apie esamą padėtį.

Koordinaciniame centre dirbsiantys Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai bei „Linavos“ atstovai dalinsis informacija su kitomis Lietuvos ir Latvijos institucijomis dėl būtinos pagalbos teikimo, organizuos tam tikrų resursų gavimą ir paskirstymą. Tikimasi, kad šis institucijų bendradarbiavimas nors kiek palengvins milžiniškose eilėse vargstančių vairuotojų dalią.

Dėl sugriežtintų muitinės procedūrų keli šimtai Lietuvos krovininių automobilių jau antrą savaitę yra įstrigę Latvijos ir Rusijos pasienyje. Trečiadienį eilė siekė daugiau nei 20 kilometrų. Latvijos muitinės duomenimis, šiuo metu Terechovo pasienio kontrolės punkte bendroje eilėje laukia 840 krovininių automobilių. Per 24 valandas praleisti 166 automobiliai. Grebnevo punkte bendroje eilėje laukia 270 automobilių, per parą praleista 117 automobilių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Latvija
Parašykite atsiliepimą apie 15min