Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 03, 11:53

Į Lietuvą atvykęs Belgijos kariuomenės vadas susitiks su V.Rupšiu ir belgų kariais

Pirmadienį į Lietuvą atvyksta Belgijos karalystės kariuomenės vadas admirolas Michel Hofman, pranešė Lietuvos kariuomenė.
Valdemaras Rupšys
Valdemaras Rupšys / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Numatyti M.Hofmano susitikimai su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu ir NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės batalione tarnaujančiais belgų kariais.

Susitikime prieš metus Rukloje kariuomenių vadai aptarė Lietuvos ir Belgijos karinį bendradarbiavimą, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės veiklą, pratybas ir ateities planus, o šiemet aptars regionui kylančias grėsmes ir bendras pastangas siekiant užtikrinti saugumą, pranešė kariuomenė.

Nuo 2017 metų pradžios Rukloje dislokuotoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje kartu su Belgijos kariais tarnauja Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Čekijos ir Liuksemburgo kariai.

Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimas gynybos srityje vykdomas įvairiose srityse, bet ypač aktyvus NATO pajėgumų stiprinimas Baltijos regione.

Pasak Lietuvos kariuomenės, Belgija yra aktyvi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvė ir buvo pirmoji NATO valstybė, kuri šią misiją pradėjo vykdyti 2004 metais, Lietuvai tapus Aljanso nare.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min