Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 08 30, 20:12

Į Lietuvą atvyko 53 Lenkijos policijos pareigūnai: padės saugoti Lietuvos sieną

Pirmadienio vakarą į Lietuvą atvyko Lenkijos policijos pajėgos, kurios kartu su Lietuvos policijos pareigūnais nuo trečiadienio saugos Lietuvos sieną nuo ją kertančių migrantų, praneša Vidaus reikalų ministerija.
Pareigūnų automobiliai
Pareigūnų automobiliai / Vidaus reikalų ministerijos nuotr.

„Neabejoju, kad bendromis jėgomis įveiksime šį iššūkį ir apginsime Lietuvą ir Lenkiją nuo Baltarusijos režimo organizuojamų atakų. Abiejų šalių pareigūnai yra profesionalūs ir puikiai išmano savo darbą. Istoriškai Lietuva ir Lenkija visuomet bendradarbiavo ir šis kartas ne išimtis“, – pranešime spaudai cituojama vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, kuri pasitiko Lenkijos pareigūnus.

Į Lietuvą atvyko 53 policininkai, kurie dirbs Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Planuojama, kad šie pareigūnai dirbs mėnesį, vėliau juos pakeis kiti kolegos.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kamińskis išlydėdamas pareigūnus neabejojo, kad pareigūnai profesionaliai atliks savo pareigas ir padės užtikrinti Lietuvos sienos apsaugą.

Dėl neteisėtos migracijos Lietuvoje nuo liepos 2 d. paskelbta ekstremalioji situacija. Šalyje dirba „Frontex“, Europolo ir Europos prieglobsčio paramos biuro ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų atlikėjai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau įveikti migrantų krizę. Lietuva pasienyje padidino pareigūnų pajėgas, pasitelkia kariuomenę.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4 146 migrantų.

Pasitikdamas kolegas iš Kaimyninės šalies Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pažymėjo, kad Lietuvos ir Lenkijos pareigūnai vykdys užduotis pasienio ruožuose ir prisidės prie neteisėtos imigracijos pažeidimų užkardymo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min